|
|
|
|
Winner of bracket based on total points after round robin play. |
Bracket - Sunday, September 16, 2018Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | | Away Team | 605103 | TBD |
--
|
--
| A2 vs A10 | East Allegheny Lightning | vs. | Yough Typhoons | 605105 | TBD |
--
|
--
| A4 vs A9 | Mt. Pleasant - BU9 | vs. | Somerset Area - B2009-Egal | 605104 | Larry Mills Park | 01:00 PM | Fld5 | A3 vs A1 | Kodman U9B - Plum United | vs. | EA Rebels | 605107 | Turner Valley | 03:00 PM | 5A | A6 vs A7 | NSC-U9B-Laux | vs. | Pgh Dynamo - B2009--Haglund | 605106 | Turner Valley Soccer Complex | 04:30 PM | 5A | A5 vs A8 | NSC-U9B-Black | vs. | Scottdale Soccer Club U9 - Mudhens | Bracket - Sunday, September 23, 2018Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | | Away Team | 605111 | TBD |
--
|
--
| A1 vs A4 | EA Rebels | vs. | Mt. Pleasant - BU9 | 605112 | TBD |
--
|
--
| A2 vs A3 | East Allegheny Lightning | vs. | Kodman U9B - Plum United | 605108 | Lowber | 01:00 PM | 1 | A10 vs A7 | Yough Typhoons | vs. | Pgh Dynamo - B2009--Haglund | 605110 | FOE | 01:00 PM | U10 | A9 vs A5 | Somerset Area - B2009-Egal | vs. | NSC-U9B-Black | 605109 | Kendi Field | 03:00 PM | 1 | A8 vs A6 | Scottdale Soccer Club U9 - Mudhens | vs. | NSC-U9B-Laux | Bracket - Sunday, September 30, 2018Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | | Away Team | 605114 | TBD |
--
|
--
| A4 vs A2 | Mt. Pleasant - BU9 | vs. | East Allegheny Lightning | 605117 | TBD |
--
|
--
| A7 vs A8 | Pgh Dynamo - B2009--Haglund | vs. | Scottdale Soccer Club U9 - Mudhens | 605116 | Turner Valley | 12:00 PM | 5B | A6 vs A9 | NSC-U9B-Laux | vs. | Somerset Area - B2009-Egal | 605115 | Turner Valley | 01:30 PM | 5B | A5 vs A1 | NSC-U9B-Black | vs. | EA Rebels | 605113 | Larry Mills Park | 04:00 PM | Fld5 | A3 vs A10 | Kodman U9B - Plum United | vs. | Yough Typhoons | Bracket - Wednesday, October 03, 2018Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | | Away Team | 605100 | Kendi Field | 06:00 PM | 1 | A8 vs A4 | Scottdale Soccer Club U9 - Mudhens | vs. | Mt. Pleasant - BU9 | Bracket - Sunday, October 07, 2018Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | | Away Team | 605098 | Lowber | 12:30 PM | 1 | A10 vs A6 | Yough Typhoons | vs. | NSC-U9B-Laux | 605102 | East McKeesport | 04:00 PM | U10 | A1 vs A2 | EA Rebels | vs. | East Allegheny Lightning | Bracket - Saturday, October 13, 2018Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | | Away Team | 605099 | Turner Valley Soccer Complex | 11:30 AM | TV2 | A5 vs A7 | NSC-U9B-Black | vs. | Pgh Dynamo - B2009--Haglund | Bracket - Sunday, October 14, 2018Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | | Away Team | 605120 | TBD |
--
|
--
| A1 vs A6 | EA Rebels | vs. | NSC-U9B-Laux | 605121 | TBD |
--
|
--
| A2 vs A5 | East Allegheny Lightning | vs. | NSC-U9B-Black | 605118 | Lowber | 01:00 PM | 1 | A10 vs A8 | Yough Typhoons | vs. | Scottdale Soccer Club U9 - Mudhens | 605122 | Larry Mills Park | 02:30 PM | Fld5 | A3 vs A4 | Kodman U9B - Plum United | vs. | Mt. Pleasant - BU9 | 605119 | FOE | 02:30 PM | U10 | A9 vs A7 | Somerset Area - B2009-Egal | vs. | Pgh Dynamo - B2009--Haglund | Bracket - Sunday, October 21, 2018Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | | Away Team | 605126 | TBD |
--
|
--
| A7 vs A1 | Pgh Dynamo - B2009--Haglund | vs. | EA Rebels | 605125 | Turner Valley | 12:00 PM | 10A | A6 vs A2 | NSC-U9B-Laux | vs. | East Allegheny Lightning | 605124 | Turner Valley | 01:30 PM | 10A | A5 vs A3 | NSC-U9B-Black | vs. | Kodman U9B - Plum United | 605127 | Kendi Field | 02:00 PM | 1 | A8 vs A9 | Scottdale Soccer Club U9 - Mudhens | vs. | Somerset Area - B2009-Egal | Bracket - Friday, October 26, 2018Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | | Away Team | 605101 | FOE | 06:30 PM | U10 | A3 vs A9 | Kodman U9B - Plum United | vs. | Somerset Area - B2009-Egal | Bracket - Sunday, October 28, 2018Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | | Away Team | 605130 | TBD |
--
|
--
| A2 vs A7 | East Allegheny Lightning | vs. | Pgh Dynamo - B2009--Haglund | 605132 | TBD |
--
|
--
| A4 vs A5 | Mt. Pleasant - BU9 | vs. | NSC-U9B-Black | 605128 | Lowber | 01:00 PM | 1 | A10 vs A9 | Yough Typhoons | vs. | Somerset Area - B2009-Egal | Bracket - Saturday, November 03, 2018Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | | Away Team | 605123 | TBD |
--
|
--
| A4 vs A10 | Mt. Pleasant - BU9 | vs. | Yough Typhoons | Bracket - Sunday, November 04, 2018Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | | Away Team | 605135 | TBD |
--
|
--
| A7 vs A3 | Pgh Dynamo - B2009--Haglund | vs. | Kodman U9B - Plum United | 605136 | TBD |
--
|
--
| A8 vs A2 | Scottdale Soccer Club U9 - Mudhens | vs. | East Allegheny Lightning | 605133 | Turner Valley Soccer Complex | 12:00 PM | 5B | A5 vs A10 | NSC-U9B-Black | vs. | Yough Typhoons | 605137 | FOE | 01:00 PM | U10 | A9 vs A1 | Somerset Area - B2009-Egal | vs. | EA Rebels | 605134 | Turner Valley | 01:30 PM | 5B | A6 vs A4 | NSC-U9B-Laux | vs. | Mt. Pleasant - BU9 | 605129 | TBD |
--
|
--
| A1 vs A8 | EA Rebels | vs. | Scottdale Soccer Club U9 - Mudhens | Bracket - Monday, November 05, 2018Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | | Away Team | 605131 | Larry Mills Park | 06:30 PM | Fld5 | A3 vs A6 | Kodman U9B - Plum United | vs. | NSC-U9B-Laux |
|
|
| |
| |
| | |
|