Venues
Shown below are the proposed venues for the tournament games.
Age Group Bracket
U11 Boys Red
Date: 3/30,4/6,4/13,4/20,4/27,5/4,5/5,5/11,5/18
Venue: TBD
Brackets: All Brackets

U11 Boys White
Date: 4/13,3/23,3/30,4/6,4/13,4/20,4/27,5/4,5/11,5/18,6/1
Venue: TBD
Brackets: All Brackets

U12 Boys Div 1
Date: 3/30,4/6,4/12,4/13,4/14,4/19,4/20,4/27,5/3,5/4,5/5,5/8,5/11,5/21,5/25,5/31,6/1
Venue: Century Field
Seneca Valley Stadium & Fields
SouthPointe Fieldhouse
Beacon Field
Oak Hollow
Shadyside Academy MS
Graham Park
Founders Fox Chapel
Breisinger Field
Family Sports Center Field
Shaler Middle School
TBD
Brackets: All Brackets

U12 Boys Div 2
Date: 3/14,3/16,3/17,3/23,3/29,3/30,3/31,4/6,4/13,4/20,4/29,5/4,5/10,5/11,5/18,5/21,5/30,6/1,6/2
Venue: PISA
SouthPointe Fieldhouse
Pleasant Valley Field
Hopewell High School
Breisinger Field
W & J Stadium
Quaker Valley Middle School
Family Sports Center Field
Shadyside Academy MS
Village Green Park
Founders Fox Chapel
Beacon Field
Oak Hollow
Ruetom Field 3
Montour Junction
Brentwood H.S.
Brackets: All Brackets

U12 Boys Div 3
Date: 3/23,3/30,4/6,4/11,4/13,4/20,4/27,5/4,5/11,5/17,5/18,5/19,5/24,6/1,6/2
Venue: Montour Junction
Century Field
TBD
Green Valley Park
Graham Park
Ruetom Field 3
Universal Park
VGE
Wright Field @ Veterans Park
Quaker Valley Middle School
Century United Soccer Complex
Reutom Field
Brackets: All Brackets

U13 Boys Div 1
Date: 3/23,3/30,4/6,4/13,4/17,4/19,4/20,5/4,5/11,5/18,5/31
Venue: Montour Junction
Breisinger Field
Shaler Area High School
RMU Field
Graham Park
SouthPointe Fieldhouse
Shadyside Academy
Quaker Valley Middle School
Brackets: All Brackets

U13 Boys Div 2
Date: 3/30,4/6,4/13,4/20,5/4,5/5,5/11,5/18,6/1,6/2
Venue: Freeport Turf
Shadyside Academy
CCAC
Linton Middle School
Ruetom Fields
Founders Fox Chapel
Beacon Field
Brenner Road
Graham Park
Family Sports Center Field
North Boundary Park
Breisinger Field
Ambridge Area Junior & High Schools
Brackets: All Brackets

U13 Boys Div 3
Date: 3/16,3/23,3/30,4/13,4/20,5/4,5/5,5/8,5/11,5/18,5/23,5/25,5/31,6/1,6/2
Venue: Linton Middle School
Roosevelt Field
W & J Stadium
East Wheeling Soccer Complex
Quaker Valley Middle School
CCAC
Century Field
Reutom Field
Village Green Park
Valley High Stadium
Cupples Stadium
C & G
Brentwood H.S.
Mansion Park
Montour Junction
Brackets: All Brackets

U14 Boys Div 1
Date: 3/17,3/30,3/31,4/9,4/13,4/14,4/20,4/27,4/30,5/4,5/10,5/11,5/12,5/18,5/19,5/31,6/1,6/2
Venue: Pleasant Valley Field
Breisinger Field
W & J Stadium
Montour Junction
Linton Middle School
Shadyside Academy
Family Sports Center Field
Founders Fox Chapel
RMU Field
Century United Soccer Complex
Nate Ferraco Memorial Field
Shaler Area High School
Quaker Valley HS Stadium
Reutom Field
Brackets: All Brackets

U14 Boys Div 2
Date: 3/24,3/30,4/13,4/20,4/24,5/4,5/10,5/11,5/18,5/19,5/25,5/31,6/1,6/2
Venue: Century United Soccer Complex
Freeport Turf
CCAC
Family Sports Center Field
Graham Park
Fogleman Fields
WCCC
Breisinger Field
Brenner Road
Brackets: All Brackets

U14 Boys Div 3
Date: 3/30,4/6,4/13,4/20,4/27,5/4,5/11,5/18,6/1,6/2
Venue: Quaker Valley Middle School
Valley High Stadium
Quaker Valley HS Stadium
Graham Park
Linton Middle School
Shadyside Academy
TBD
Founders Fox Chapel
Green Valley Township Park
Village Green Park
C & G
Campbell Field
graham park
Cupples Stadium
Brackets: All Brackets

U15 Boys Div 1
Date: 3/30,4/6,4/13,4/20,4/25,5/1,5/11,5/16,5/18,5/31,6/1
Venue: Wheeling - 16th Street
Beacon Field
Family Sports Center Field
Graham Park
Breisinger Field
Century United Soccer Complex
Brackets: All Brackets

U15 Boys Div 2
Date: 3/30,4/13,4/20,4/22,5/4,5/11,5/15,5/18,5/21,5/22,5/25,6/1,6/2
Venue: Geneva College Grass Field
Pleasant Hills Municipal Park
Mansion Park
Ruetom Fields
Riverside Park
Fogleman Fields
CCAC
Bald Eagle Area High School
Linton Middle School
Geneva College-Turf
SouthPointe Fieldhouse
Brackets: All Brackets

U15 Boys Div 3
Date: 3/16,3/30,4/13,4/20,5/4,5/11,5/18,6/1,6/2
Venue: Linton Middle School
Montour Junction
Century United Soccer Complex
RMU Field
Graham Park
Valley High Stadium
Founders Fox Chapel
Breisinger Field
Brackets: All Brackets

U16 Boys Div 1
Date: 3/23,3/30,4/13,4/14,5/4,5/11,5/15,5/18,5/31,6/1,6/2
Venue: Hollidaysburg - Tiger Stadium
Seneca Valley Stadium & Fields
Century United Soccer Complex
Graham Park
Cupples Stadium
Breisinger Field
Century Field
Brackets: All Brackets

U16 Boys Div 2
Date: 3/17,3/30,3/31,4/13,4/20,4/27,5/4,5/11,5/18,5/29,6/1,6/2
Venue: TBD
Linton Middle School
Shaler Area High School
W & J Stadium
Quaker Valley Middle School
Shadyside Academy
Founders Fox Chapel
RMU Field
Loyalhanna
Reutom Field
SouthPointe Fieldhouse
Brackets: All Brackets

U17 Boys Div 1
Date: 3/16,3/23,3/30,4/12,4/13,4/14,5/4,5/5,5/11,5/12
Venue: Seneca Valley Stadium & Fields
W & J Stadium
Cool Springs
Hollidaysburg - Tiger Stadium
Century Field
Reutom Field
Ruetom Fields
Graham Park
Brackets: All Brackets

U17 Boys Div 2
Date: 3/23,3/30,4/6,4/13,5/3,5/4,5/5,5/11,5/18,5/23,5/25,5/30,6/1
Venue: East West Stadium
Steel Valley
Family Sports Center Field
North Strabane Field
Shaler Area High School
Kiski Prep
Bridgeport Rec Center
Seneca Valley Stadium & Fields
Kiski HS
Brentwood H.S.
Campbell Field
TBD
Valley High Stadium
Brackets: All Brackets

U18 Boys Div 1
Date: 3/23,4/12,4/13,4/18,4/27,5/4,5/7,5/18,5/19,5/28,6/1,6/2
Venue: W & J Stadium
Reutom Field
Graham Park
Cupples Stadium
Riverview Park
Campbell Field
Brackets: All Brackets

U18 Boys Div 2
Date: 3/30,4/12,4/13,4/26,5/2,5/4,5/8,5/17,5/18,5/20,5/24,5/29,5/31,6/1,6/2
Venue: Century United Soccer Complex
Geneva College Grass Field
Brenner Road
Wheeling - 16th Street
WCCC
Schenley Park Oval
Breisinger Field
Schenley Oval
Brackets: All Brackets

Boys19 Div 1
Date: 3/23,3/31,4/7,4/13,4/16,4/20,4/30,5/4,5/11,5/15,5/18,5/30,6/1
Venue: Montour Junction
TBD
Valley High Stadium
Family Sports Center Field
Turner Valley Soccer Complex
Brackets: All Brackets

U12 Girls Div 1
Date: 3/23,3/30,4/5,4/6,4/7,4/18,4/20,4/25,4/27,5/4,5/5,5/8,5/11,5/25
Venue: Breisinger Field
Century V
Beacon Field
Shadyside Academy MS
New Southpointe
WCCC
Nike Site
Family Sports Center Field
Boyce Middle School Field
Brackets: All Brackets

U12 Girls Div 2
Date: 3/23,3/28,3/29,3/30,4/4,4/6,4/11,4/20,4/27,5/2,5/3,5/4,5/11,5/17,5/18,5/21,5/22,5/31,6/1
Venue: Century V
TBD
Wright Field @ Veterans Park
McCandless
Shadyside Academy MS
Oak Hollow
Green Valley Park
Cool Springs
Graham Park
PISA
Brackets: All Brackets

U12 Girls Div 3
Date: 3/23,3/31,4/2,4/17,4/27,5/4,5/7,5/11,5/13,5/17,5/18,5/19,5/20,5/23,6/1
Venue: Montour
North Strabane Field
Quaker Valley Middle School
North United Soccer Complex
Founders Fox Chapel
Ruetom Fields
Village Green Park
WCCC
Turner Valley Soccer Field
Chartiers Valley Intermediate Center Field
McCandless
Brackets: All Brackets

U13 Girls Div 1
Date: 3/23,3/30,4/20,4/27,4/28,5/4,5/11,5/17,5/18,6/1
Venue: Kiski Prep
W & J Stadium
Cool Springs
WCCC
Century V
North Strabane Field
Wright Field @ Veterans Park
New Southpointe
Brackets: All Brackets

U13 Girls Div 2
Date: 3/24,3/30,4/6,4/26,4/27,5/4,5/7,5/11,5/14,5/17,5/18,5/21,5/31,6/1
Venue: TBD
Chartiers Valley Intermediate Center Field
Brenner Road
Valley High Stadium
Village Green Park
Cupples Stadium
Graham Park
Family Sports Center Field
Beacon Field
CCAC
Linton Middle School
North Boundary Park
Founders Fox Chapel
Brackets: All Brackets

U13 Girls Div 3
Date: 3/16,3/23,3/30,4/13,4/20,4/27,5/4,5/11,5/18,5/19,6/1,6/2
Venue: TBD
Kiski Prep
Mylan Park field
South Tract
16th Street
Seneca Valley Stadium & Fields
WCCC
Fogleman Fields
Linton Middle School
Shaler Area High School
Founders Fox Chapel
Shadyside Academy
Brackets: All Brackets

U14 Girls Div 1
Date: 3/16,3/23,3/29,4/26,4/27,5/4,5/11,5/17,5/18,6/1,6/2
Venue: TBD
Breisinger Field
W & J Stadium
Shadyside Academy
North Strabane Field
SouthPointe Fieldhouse
Wright Field @ Veterans Park
Linton Middle School
Valley High Stadium
Founders Fox Chapel
Geneva College Grass Field
Ruetom Fields
Linton School
Brackets: All Brackets

U14 Girls Div 2
Date: 3/23,3/30,4/13,4/20,4/27,4/28,4/30,5/4,5/11,5/16,5/18,5/21,5/30,6/1,6/2
Venue: TBD
Cool Springs
Valley High Stadium
Mansion Park
Breisinger Field
Cupples Stadium
Green Valley Park
Brenner Road
CCAC
Fogleman Fields
Wright Field @ Veterans Park
A Field
Brentwood H.S.
Brackets: All Brackets

U15 Girls Div 3
Date: 3/16,3/23,3/30,4/6,4/13,4/18,4/27,5/4,5/11,5/18,5/19,5/21,5/23,5/30,5/31,6/1
Venue: TBD
WCCC
Brentwood H.S.
Brackets: All Brackets

U15 Girls Div 1
Date: 3/16,3/23,3/31,4/6,4/28,4/30,5/4,5/11,5/19,5/20,5/23,6/1,6/2
Venue: TBD
Brackets: All Brackets

U15 Girls Div 2
Date: 3/24,4/20,4/28,5/11,5/12,5/17,5/18,5/19,5/29,6/1
Venue: TBD
Brackets: All Brackets

U16 Girls Div 2
Date: 3/23,3/30,4/27,5/4,5/5,5/10,5/11,5/18,5/19,6/1
Venue: North Strabane Field
W & J Stadium
Wright Field @ Veterans Park
Linton School
Century United Soccer Complex
Steel Valley
Reutom Field
Turner Valley Soccer Complex
WCCC
Breisinger Field
Linton Middle School
Brackets: All Brackets

U16 Girls Div 1
Date: 3/23,4/6,4/27,5/11,5/18,5/19,6/1,6/2
Venue: TBD
Linton School
Fogleman Fields
SouthPointe Fieldhouse
Burkett Soccer Field
Founders Fox Chapel
Brackets: All Brackets

U17 Girls Div 1
Date: 3/17,3/23,3/30,4/6,4/13,4/19,4/27,5/4,5/11,5/18,5/25,6/1
Venue: TBD
East West Stadium
Wright Field @ Veterans Park
Bridgeport Rec Center
Green Valley Park
Graham Park
Nike Site
SouthPointe Fieldhouse
Reutom Field
North Boundary Park
Brackets: All Brackets

U18 Girls Div 1
Date: 3/23,3/30,4/6,4/13,4/20,4/27,5/4,5/5,5/11,5/16,5/17,5/18,5/19,5/20,5/22,5/29
Venue: TBD
Linton School
Reutom Field
Breisinger Field
Century United Soccer Complex
Turner Valley Soccer Complex
Brentwood H.S.
Founders Fox Chapel
Cupples Stadium
WCCC
Kiski
Brackets: All Brackets

U19 Girls Div 1
Date: 3/23,3/30,4/6,4/18,4/27,5/4,5/9,5/18,5/22,5/25,5/30,6/1
Venue: Kiski Prep
Freeport Turf
Valley High Stadium
neshanock hs field
Bethel Park High School Practice Fields
Family Sports Center Field
Brackets: All Brackets







Affinity Sports Copyright 2019, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.