Venues
Shown below are the proposed venues for the tournament games.
Age Group Bracket
U9 Boys Academy
Date: 9/7,9/14,9/21,9/28,10/5,10/12,10/19,10/26,11/2,11/9
Venue: Oak Hollow
Shadyside Academy MS
Graham Park
SouthPointe Fieldhouse
TBD
Crew Fields Butler
North United Soccer Complex
Brackets: All Brackets

U11 Boys Div 1
Date: 9/7,9/14,9/21,9/28,10/5,10/12,10/19,10/26,11/2
Venue: Century United Soccer Complex
Emmerling Park
Shadyside Academy MS
SouthPointe Fieldhouse
Beacon Field
Graham Park
North Strabane Field
Brackets: All Brackets

U11 Boys Div 2
Date: 9/7,9/14,9/21,9/27,9/28,10/5,10/12,10/18,10/19,10/26,11/2,11/9
Venue: Butler Soccer
Cornell Stadium- F. Letteri Field
North Strabane Field
Oak Hollow
Reutom Field
tbd
Century Field
Graham Park
Leggett Field
Osborne school
Swede Hill
Founders Fox Chapel
Colewood Lower
Emmerling Park
North United Soccer Complex
Brackets: All Brackets

U12 Boys Div 1
Date: 9/7,9/14,9/21,9/27,9/28,10/5,10/12,10/18,10/19,10/26,11/2,11/9
Venue: Century United Soccer Complex
Graham Park
Leggett Field
SouthPointe Fieldhouse
Turner Valley Soccer Complex
Founders Fox Chapel
North United Soccer Complex
North Strabane Field
Shadyside Academy MS
Brackets: All Brackets

U12 Boys Div 2
Date: 9/7,9/14,9/21,9/28,10/5,10/6,10/12,10/19,10/26,11/2
Venue: Cornell Stadium- F. Letteri Field
Founders Fox Chapel
TBD
Hopewell Soccer Fields
tbd
Crew Fields Butler
Beacon Field
Brackets: All Brackets

U13 Boys Div 1
Date: 9/7,9/14,9/21,9/28,10/5,10/19,10/26,11/2
Venue: Beadling Field
Century Field
Butler Soccer
C & G
CCAC
JC Stone Field-North Park
Shadyside Academy
BCSA Complex
Brackets: All Brackets

U13 Boys Div 2
Date: 9/7,9/14,9/21,9/28,10/4,10/5,10/12,10/19,10/24,10/26,11/2,11/9
Venue: CCAC
Century United Soccer Complex
Graham Park
Shadyside Academy
Reutom Field
Beadling Field
Brackets: All Brackets

U14 Boys Div 1
Date: 9/7,9/14,9/21,9/24,9/28,10/5,10/19,10/26,11/2
Venue: TBD
CCAC
Brackets: All Brackets

U13 Boys Div 3
Date: 9/7,9/14,9/21,9/22,9/28,10/5,10/12,10/19,10/26,11/2,11/3
Venue: C & G
Cupples Stadium
Hopewell Soccer Fields
Borland Field
Turner Valley Soccer Complex
Founders Fox Chapel
TBD
Cornell Stadium- F. Letteri Field
Brackets: All Brackets

U14 Boys Div 2
Date: 9/7,9/14,9/21,9/28,10/5,10/12,10/19,10/26,11/2
Venue: Century United Soccer Complex
Graham Park
Reis Run Lower Field
Bushy Run
Freeport U14/U16 Field
Victory Fields #1
BCSA Complex
tbd
Century Field
Brackets: All Brackets

U14 Boys Div 3
Date: 9/7,9/14,9/21,9/28,10/5,10/19,10/26,11/2
Venue: North Strabane Field
tbd
TBD
Turner Valley Soccer Complex
Founders Fox Chapel
Turner Valley Soccer Field
Brackets: All Brackets

U9 Girls Academy
Date: 9/7,9/28,10/5,10/19,11/2
Venue: North United Soccer Complex
SouthPointe Fieldhouse
Shadyside Academy MS
Graham Park
Brackets: All Brackets

U11 Girls Div 1
Date: 9/7,9/14,9/21,9/22,9/28,10/5,10/12,10/18,10/19,10/20,10/26,11/2
Venue: Beacon Field
Founders Fox Chapel
Graham Park
SouthPointe Fieldhouse
Century Field
Shadyside Academy MS
Emmerling Park
North United Soccer Complex
Turner Valley Soccer Field
Beadling Field
Cornell Stadium- F. Letteri Field
Brackets: All Brackets

U11 Girls Div 2
Date: 9/7,9/14,9/21,9/28,10/5,10/12,10/19,10/26,10/30,11/2
Venue: Hopewell Soccer Fields
North United Soccer Complex
Turner Valley Soccer Field
Century Field
Butler Soccer
Leggett Field
Graham Park
Emmerling Park
Oak Hollow
Founders Fox Chapel
Brackets: All Brackets

U12 Girls Div 2
Date: 9/7,9/14,9/21,9/28,9/29,10/5,10/12,10/19,10/26,11/2
Venue: Friendship Park
tbd
Turner Valley Soccer Field
Beacon Field
Founders Fox Chapel
Leggett Field
Reutom Field
Emmerling Park
SSA
Brackets: All Brackets

U12 Girls Div 1
Date: 9/7,9/14,9/21,9/28,10/5,10/6,10/12,10/19,10/26,11/2
Venue: Century Field
Cornell Stadium- F. Letteri Field
North Strabane Field
Oak Hollow
SouthPointe Fieldhouse
Hopewell Soccer complex
tbd
Turner Valley Soccer Field
Reutom Field
Victory Fields #1
Brackets: All Brackets

U13 Girls Div 1
Date: 9/7,9/14,9/21,9/28,10/5,10/19,10/26,11/2,11/3
Venue: BCSA Complex
Beadling Field
North United Soccer Complex
Shadyside Academy
Century United Soccer Complex
Turner Valley Soccer Complex
Turner Valley Soccer Field
Brackets: All Brackets

U13 Girls Div 2
Date: 9/7,9/14,9/21,9/22,9/28,10/5,10/12,10/19,10/26,11/2
Venue: Crew Fields Butler
Graham Park
Turner Valley Soccer Complex
TBD
Founders Fox Chapel
Stanwood Field
Brackets: All Brackets

U13 Girls Div 3
Date: 9/7,9/14,9/20,9/21,9/28,10/5,10/19,10/26,11/2
Venue: C & G
Century United Soccer Complex
North Strabane Field
North United Soccer Complex
Hopewell Soccer Fields
Koppers Field
Brackets: All Brackets

U14 Girls Div 1
Date: 9/7,9/14,9/21,9/28,10/5,10/19,10/26,10/27,11/2
Venue: Century United Soccer Complex
Crew Fields Butler
CCAC
Reutom Field
Shadyside Academy
Victory Fields #1
Brackets: All Brackets

U14 Girls Div 2
Date: 9/7,9/14,9/21,9/28,10/5,10/19,10/20,10/26,11/2
Venue: Cupples Stadium
Butler Soccer
North Strabane Field
North United Soccer Complex
Borland Field
Beadling Field
BCSA Complex
Brackets: All Brackets

U14 Girls Div 3
Date: 9/7,9/14,9/21,9/28,10/5,10/6,10/12,10/19,10/26,11/2
Venue: C & G
BCSA Complex
Hopewell Soccer Fields
Freeport U14/U16 Field
Shadyside Academy
Brackets: All Brackets







Affinity Sports Copyright 2019, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.