Venues
Shown below are the proposed venues for the tournament games.
Age Group Bracket
U9 Boys Red
Date: 4/8,4/29,4/1,4/8,4/15,4/22,5/6,5/13,5/20
Venue: TBD
Brackets: All Brackets

U9 Boys White
Date: 4/1,4/8,4/15,4/22,4/29,5/6,5/13,5/20
Venue: TBD
Brackets: All Brackets

U9 Boys Blue
Date: 4/1,4/8,4/15,4/22,5/5,5/6,5/13,5/20
Venue: TBD
Brackets: All Brackets

U10 Boys Red
Date: 4/1,4/8,4/15,4/22,5/6,5/13,5/20,6/3
Venue: TBD
Universal Park
Brackets: All Brackets

U10 Boys White
Date: 3/25,4/1,4/8,4/15,4/21,4/22,4/29,5/6,5/13,5/15,5/20,6/3
Venue: NIKE
TBD
Brackets: All Brackets

U10 Boys Blue
Date: 4/1,4/8,4/15,4/22,4/28,4/29,5/6,5/13,5/20,5/27
Venue: TBD
Brackets: All Brackets

U11 Boys Blue
Date: 4/1,4/8,4/15,4/22,4/29,5/6,5/13,5/19,5/20,6/3,6/4
Venue: Beadling Field
Cornell Stadium- F. Letteri Field
graham park
Leopold Lake Park
Century United Soccer Complex
Cool Springs
Founders Fox Chapel
Oak Hollow
Beacon Field
Graham Park
TBD
Brackets: All Brackets

U11 Boys Red
Date: 4/1,4/8,4/15,4/22,4/23,4/29,5/6,5/12,5/13,5/20,5/27,6/3
Venue: Beacon Field
Shadyside Academy MS
Graham Park
TBD
Century V
Beadling Field
Founders Fox Chapel
Buncher U10
Brackets: All Brackets

U11 Boys White
Date: 4/1,4/8,4/22,4/29,5/6,5/11,5/13,5/20,5/27,6/3
Venue: Oak Hollow
Graham Park
North Strabane Field
Shadyside Academy MS
TBD
Armstrong Park
Buncher U10
North United Soccer Complex
Brackets: All Brackets

U12 Boys Div 1
Date: 3/25,4/8,4/9,4/15,4/22,4/23,4/27,4/28,4/29,5/4,5/6,5/7,5/12,5/13,5/24,5/25,5/26,5/27,6/1,6/3
Venue: TBD
North Boundary Park
Oak Hollow
SouthPointe Fieldhouse
Century United Soccer Complex
Shadyside Academy MS
Leggett Field
Graham Park
St Marys Field (11)
Turner Valley Soccer Field
Brackets: All Brackets

U12 Boys Div 2
Date: 4/1,4/8,4/9,4/15,4/22,4/23,4/27,4/29,5/2,5/4,5/6,5/10,5/13,5/14,5/20,5/21,5/24,5/25,6/1,6/3,6/4
Venue: Quaker Valley Middle School
Cool Springs
NIKE
TBD
Cornell Stadium- F. Letteri Field
North United Soccer Complex
Reutom Field
Brenner Road
Beacon Field
Founders Fox Chapel
Nike Site
Brackets: All Brackets

U12 Boys Div 3
Date: 4/1,4/8,4/15,4/22,5/6,5/12,5/13,5/17,5/20,6/2,6/3
Venue: Cornell Stadium- F. Letteri Field
Century United Soccer Complex
Crew Fields Butler
Universal Park
Century Field
Leggett Field
TBD
Graham Park
Jeannette Soccer Club Fields
Century V
Brackets: All Brackets

U13 Boys Div 1
Date: 4/1,4/7,4/8,4/9,4/18,5/6,5/7,5/8,5/12,5/13,5/14,5/15,6/3
Venue: Seneca Valley Stadium & Fields
Century V
Graham Park
Century Field
Shaler Area High School
Founders Fox Chapel
CCAC
Kiski Prep
TBD
Graham Park Field F
Shadyside Academy
Brackets: All Brackets

U13 Boys Div 2
Date: 3/25,4/1,4/8,4/15,4/22,4/29,5/6,5/12,5/13,5/20,5/31,6/1,6/2,6/3
Venue: Altoona Intramural
North United Soccer Complex
RMU Field
Breisinger Field
Chartiers Park
Merriman Soccer Complex
NA High School
Beacon Field
Century V
Graham Park
TBD
C & G
Fogleman Fields
Quaker Valley Middle School
Brackets: All Brackets

U13 Boys Div 3
Date: 3/25,4/8,4/15,4/22,4/29,5/6,5/13,5/20,6/2,6/3,6/5
Venue: Quaker Valley HS Stadium
TBD
WCCC
Wheeling Island
SV High
RMU Field
Shadyside Academy
Wheeling Park
C & G
Shadyside Academy MS
Brackets: All Brackets

U14 Boys Div 1
Date: 3/25,4/8,4/15,4/22,5/4,5/6,5/13,5/14,5/18,6/3
Venue: Kiski Prep
Breisinger Field
TBD
Founders Fox Chapel
Century United Soccer Complex
Graham Park
Crew Fields Butler
Brackets: All Brackets

U14 Boys Div 2
Date: 4/8,4/15,4/22,4/29,5/6,5/13,5/19,5/20,5/24,6/3
Venue: North United Soccer Complex
West Field
Loyalhanna
RMU Field
Altoona Intramural
C & G
North Strabane Field
Intramural Field
Brackets: All Brackets

U14 Boys Div 3
Date: 4/8,4/15,4/22,4/29,5/6,5/12,5/13,5/19,5/20,5/30,6/3
Venue: Hollidaysburg - Tiger Stadium
Beacon Field
Victory Fields #1
WCCC
Founders Fox Chapel
North Strabane Field
Hoss Soccer Complex
Brackets: All Brackets

U15 Boys Div 1
Date: 3/25,4/8,4/21,4/22,4/25,4/28,4/29,5/12,5/13,5/23,6/2
Venue: TBD
Founders Fox Chapel
North Strabane Field
WCCC
Graham Park
Brackets: All Brackets

U15 Boys Div 2
Date: 3/25,4/8,4/15,4/22,4/29,5/13,5/16,5/20,5/22,6/3,6/4
Venue: TBD
Altoona Intramural
CCAC
Victory Fields #1
Graham Park
Shadyside Academy
Brackets: All Brackets

U15 Boys Div 3
Date: 4/1,4/8,4/22,4/23,5/6,5/7,5/13,5/16,5/20,6/3
Venue: TBD
North Strabane Field
Cool Springs
Quaker Valley HS Stadium
RMU Field
West Field
Altoona Intramural
Cupples Stadium
Mansion Park
Brackets: All Brackets

U16 Boys Div 1
Date: 3/25,4/1,4/7,4/9,4/21,4/22,4/29,5/6,5/7,5/12,5/13,5/14,5/20,5/24,6/3,6/4
Venue: Kiski Prep
Valley High Stadium
Crew Fields Butler
Graham Park
Beadling Field
Reutom Field
Beacon Field
TBD
Founders Butler
Ruetom Fields
WCCC
Brackets: All Brackets

U16 Boys Div 2
Date: 4/1,4/8,4/15,4/21,4/22,5/5,5/6,5/13,5/19,5/20,5/31,6/3
Venue: Hopewell Soccer complex
Merriman Soccer Complex
Quaker Valley HS Stadium
NA High School
RMU Field
TBD
Founders Butler
Graham Park
Riverview Park
North Strabane Field
C & G
Century Field
Century United Soccer Complex
Cupples Stadium
Avonworth High School Lenzner Field
North United Soccer Complex
Brackets: All Brackets

U17 Boys Div 1
Date: 4/8,4/14,4/15,4/22,4/23,5/13,5/14,5/16,5/20,6/2,6/3
Venue: Breisinger Field
Graham Park
Founders Fox Chapel
Beacon Field
Century V
TBD
Brackets: All Brackets

U17 Boys Div 2
Date: 3/25,4/8,4/9,4/15,4/22,5/6,5/13,5/20,6/3
Venue: Cupples Stadium
Seneca Valley Stadium & Fields
Turner Valley Soccer Complex
Intramural Field
North Strabane Field
RMU Field
WCCC
Quaker Valley HS Stadium
Reutom Field
Shadyside Academy
Brackets: All Brackets

U18 Boys Div 1
Date: 4/1,4/8,4/15,4/22,4/23,4/29,5/6,5/13,5/17,5/20,6/3,6/4
Venue: Hopewell Soccer Fields
Seneca Valley Stadium & Fields
Breisinger Field
Founders Fox Chapel
Founders Butler
Victory Fields #1
Century Field
Hopewell High School
Century V
Quaker Valley HS Stadium
Graham Park
Brackets: All Brackets

U18 Boys Div 2
Date: 3/25,4/1,4/8,4/15,4/22,5/11,5/13,5/19,5/20,5/21,5/25,5/30,6/3
Venue: TBD
Riverview Park
RMU Field
Hopewell Soccer Fields
Cupples Stadium
North Strabane Field
Brackets: All Brackets

Boys19
Date: 3/25,4/1,4/9,4/15,4/22,4/23,4/26,4/29,5/6,5/7,5/13,5/17,5/24
Venue: Merriman Soccer Complex
Beadling Field
TBD
Beacon Field
North United Soccer Complex
Reutom Field
Fogleman Fields
Fairmont WV
Brackets: All Brackets

U9 Girls Red
Date: 4/1,4/8,4/29,5/6,5/13,5/19,5/20,6/3
Venue: Century United Soccer Complex
NIKE
SouthPointe Fieldhouse
TBD
Brackets: All Brackets

U9 Girls White
Date: 4/1,4/7,4/8,4/15,4/22,4/29,5/13,5/19,5/20,6/3
Venue: SouthPointe Fieldhouse
Turner Valley Soccer Field
TBD
Shadyside Academy MS
Graham Park
Turner Valley Soccer Complex
Meadow Field
Century Field
Brackets: All Brackets

U10 Girls Red
Date: 4/8,4/15,4/22,4/29,5/6,5/20
Venue: Jeannette Soccer Club Fields
TBD
SouthPointe Fieldhouse
Century V
Brackets: All Brackets

U10 Girls White
Date: 4/8,4/15,4/22,4/29,5/5,5/6,5/13,5/19,5/20,6/3
Venue: SouthPointe Fieldhouse
TBD
Graham Park
Victory Fields #1
Brackets: All Brackets

Girls U10 Blue
Date: 4/8,4/15,4/29,5/6,5/20
Venue: Beacon Field
TBD
Century United Soccer Complex
Turner Valley Soccer Field
Brackets: All Brackets

U11 Girls Red
Date: 4/1,4/8,4/9,4/15,4/23,5/6,5/13,5/20,6/3,6/4
Venue: Founders Fox Chapel
TBD
Brackets: All Brackets

U11 Girls Blue
Date: 3/25,4/1,4/8,4/22,4/29,5/5,5/6,5/13,5/20,6/3
Venue: TBD
Brackets: All Brackets

U11 Girls White
Date: 4/1,4/7,4/8,4/22,4/29,5/6,5/13,5/20,6/3
Venue: SouthPointe Fieldhouse
TBD
Brackets: All Brackets

U12 Girls Div 1
Date: 3/31,4/1,4/8,4/20,4/21,4/26,4/29,5/6,5/7,5/9,5/12,5/13,5/14,5/15,5/24,6/1
Venue: Century United Soccer Complex
Graham Park
TBD
Brenner Road
Century V
Turner Valley Soccer Field
Founders Fox Chapel
SouthPointe Fieldhouse
Turner Valley Soccer Complex
graham park
Brackets: All Brackets

U12 Girls Div 2
Date: 3/25,4/8,4/12,4/15,4/18,4/25,4/28,4/30,5/4,5/5,5/6,5/7,5/11,5/13,5/15,5/16,5/18,5/19,5/25,6/1,6/2,6/3
Venue: TBD
Cornell Stadium- F. Letteri Field
Hopewell Soccer Fields
Nike Site
NIKE
Brenner Road
Beacon Field
St Marys Field (11)
Turner Valley Soccer Complex
Jeannette Soccer Club Fields
Brackets: All Brackets

U12 Girls Div 3
Date: 3/25,4/8,4/15,4/22,4/29,5/6,5/13,5/19,5/20,5/23,6/1,6/3
Venue: TBD
Cool Springs
Cornell Stadium- F. Letteri Field
Crew Fields Butler
North Strabane Field
Founders Fox Chapel
Chartiers Valley Intermediate Center Field
Universal Park
Graham Park
2013 Spring Mountain
Brackets: All Brackets

U13 Girls Div 1
Date: 3/25,4/8,4/29,4/30,5/7,5/14,5/17,5/18,5/20,5/25,6/1,6/3,6/4
Venue: Washington PA Soccer Fields
Chartiers Park
Seneca Valley Stadium & Fields
Brenner Road
Graham Park
Turner Valley Soccer Field
Reutom Field
TBD
WCCC
Turner Valley Soccer Complex
Founders Fox Chapel
Brackets: All Brackets

U13 Girls Div 2
Date: 3/25,4/8,4/15,4/28,4/29,5/6,5/12,5/13,5/19,5/20,5/23,6/2,6/3,6/4
Venue: Avonworth High School Lenzner Field
Intramural Field
Founders Fox Chapel
RMU Field
Seneca Valley Stadium & Fields
C & G
North Strabane Field
SHS Stadium
CCAC
Century United Soccer Complex
Memorial Field
Cornell Stadium- F. Letteri Field
Graham Park
Shadyside Academy
TBD
Brackets: All Brackets

U14 Girls Div 1
Date: 4/1,4/6,4/8,4/22,4/23,4/29,5/6,5/9,5/13,5/24,6/1
Venue: Hopewell Soccer complex
Kiski Prep
Valley High Stadium
Graham Park
North United Soccer Complex
graham park
Hopewell Soccer Fields
Brackets: All Brackets

U14 Girls Div 2
Date: 3/25,4/8,4/15,4/28,4/29,4/30,5/5,5/6,5/12,5/13,5/14,5/20,6/1,6/3
Venue: TBD
Founders Fox Chapel
Turner Valley Soccer Complex
Chartiers Park
WCCC
Hempfield Park
Burkett Soccer Field
Victory Fields #1
Century Field
Shadyside Academy
Reutom Field
Brackets: All Brackets

U14 Girls Div 3
Date: 3/25,4/8,4/15,4/29,5/6,5/13,5/14,5/20,6/3
Venue: West Field
RMU Field
Roosevelt Field
Turner Valley Soccer Complex
Hopewell Soccer complex
C & G
North Strabane Field
WCCC
Fogleman Fields
Founders Fox Chapel
Mansion Park
Cupples Stadium
Hopewell Soccer Fields
Brackets: All Brackets

U15 Girls Div 1
Date: 3/25,4/1,4/8,4/15,4/22,4/29,5/6,5/7,5/13,5/20,6/3
Venue: TBD
Roosevelt Field
Mansion Park
Fogleman Fields
Brackets: All Brackets

U15 Girls Div 2
Date: 3/25,4/1,4/8,4/15,4/22,4/29,4/30,5/5,5/6,5/9,5/13,5/18,5/20,6/3
Venue: Cupples Stadium
Quaker Valley HS Stadium
North Strabane Field
North United Soccer Complex
RMU Field
Century Field
C & G
Moskala
Brackets: All Brackets

U16 Girls Div 1
Date: 3/25,4/1,4/8,4/19,4/22,4/23,5/6,5/13,5/16,5/20,5/22,5/24,5/30,5/31,6/1,6/2,6/3
Venue: Kiski Prep
Victory Fields #1
TBD
Seneca Valley Stadium & Fields
Turner Valley Soccer Complex
WACC
Northmoreland Park
WCCC
Brackets: All Brackets

U16 Girls Div 2
Date: 3/25,4/1,4/8,4/15,4/22,4/29,5/5,5/6,5/13,5/20,6/3
Venue: North United Soccer Complex
Roosevelt Field
TBD
Altoona Intramural
North Strabane Field
tbd
Brackets: All Brackets

U17 Girls Div 1
Date: 3/24,4/1,4/9,4/22,4/29,4/30,5/11,5/13,5/20,5/22,5/30,5/31,6/3,6/4
Venue: North Strabane Field
Seneca Valley Stadium & Fields
Quaker Valley HS Stadium
Reutom Field
West Field
Kiski Prep
Bushy Run
Graham Park
Brackets: All Brackets

U17 Girls Div 2
Date: 3/25,4/1,4/8,4/15,4/29,5/6,5/13,5/20,6/3
Venue: Valley High Stadium
North Strabane Field
Bethel Park High School Practice Fields
Century Field
Brackets: All Brackets

U18 Girls Div 1
Date: 3/25,4/1,4/8,4/15,4/29,5/6,5/10,5/11,5/13,5/16,5/20,5/31,6/3
Venue: Valley High Stadium
TBD
North United Soccer Complex
North Strabane Field
Hollidaysburg - Tiger Stadium
Beacon Field
Clearfield
Brackets: All Brackets

U19 Girls Div
Date: 3/25,4/1,4/15,4/29,5/3,5/7,5/9,5/11,5/13,5/18,5/21,5/23
Venue: Avonworth High School Lenzner Field
Seneca Valley Stadium & Fields
North United Soccer Complex
Altoona Intramural
TBD
Beacon Field
Brackets: All Brackets







Affinity Sports Copyright 2019, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.