Venues
Shown below are the proposed venues for the tournament games.
Age Group Bracket
U11 Boys Transition
Date: 8/25,9/7,9/8,9/15,9/22,9/28,9/29,9/30,10/6,10/13,10/14,10/20,10/21,10/27,11/3,11/8,11/10
Venue: TBD
Cornell Stadium- F. Letteri Field
Graham Park
Turner Valley Soccer Field
Century United Soccer Complex
Crew Fields Butler
Hopewell Soccer Fields
Oak Hollow
West Allegheny High School
Turner Valley Soccer Complex
Reutom Field
Beacon Field
Founders Fox Chapel
Chartiers Valley High School Stadium Field
North Strabane Field
Brackets: All Brackets

U12 Boys 8 v 8
Date: 9/1,9/8,9/15,9/22,9/27,9/29,10/6,10/13,10/20,10/21,10/27,11/3,11/9,11/10
Venue: Borland Field
Shadyside Academy
TBD
Century United Soccer Complex
Crew Fields Butler
North United Soccer Complex
Oak Hollow
Beacon Field
Graham Park
Reutom Field
Cornell Stadium- F. Letteri Field
Turner Valley Soccer Field
Ruetom Fields
Hempfield Park
Brackets: All Brackets

U13 Boys Div 1
Date: 8/25,9/8,9/15,9/22,9/29,9/30,10/6,10/13,10/14,10/20,10/27,11/3,11/10
Venue: TBD
Beacon Field
Brackets: All Brackets

U13 Boys Div 2
Date: 9/8,9/15,9/22,9/29,10/6,10/13,10/20,10/27,11/3,11/11
Venue: Cornell Stadium- F. Letteri Field
Reis Run Lower Field
Turner Valley Soccer Field
Shadyside Academy
Beacon Field
Turner Valley Soccer Complex
Reis Run Upper Field
Robert Morris University
TBD
Brackets: All Brackets

U13 Boys Div 3
Date: 9/8,9/15,9/22,9/29,10/6,10/13,10/20,10/27,11/3,11/10
Venue: Century Field
Cupples Stadium
Reutom Field
Shadyside Academy
North Strabane Field
Brackets: All Brackets

U14 Boys Div 1
Date: 9/8,9/15,9/22,9/29,9/30,10/6,10/13,10/20,10/27,11/3,11/10
Venue: Pending Assignment
Brackets: All Brackets

U14 Boys Div 3
Date: 9/8,9/14,9/15,9/22,9/29,10/6,10/13,10/20,10/27,11/3,11/10
Venue: Shadyside Academy
TBD
Robert Morris University
Hopewell Soccer Fields
CCAC
Brackets: All Brackets

U11 Girls Transition
Date: 8/25,9/1,9/8,9/15,9/22,9/29,10/4,10/6,10/13,10/17,10/20,10/25,10/27,11/3,11/4,11/9,11/10
Venue: tbd
TBD
Cornell Stadium- F. Letteri Field
Chartiers - Kelly Field
North Strabane Field
Ruetom Fields
Founders Fox Chapel
Century United Soccer Complex
Graham Park
Borland Field
Reutom Field
Osborne school
Turner Valley Soccer Field
Brackets: All Brackets

U12 Girls 8 v 8
Date: 8/25,9/1,9/8,9/15,9/19,9/21,9/22,9/29,9/30,10/3,10/6,10/7,10/13,10/18,10/20,10/24,10/27,11/3,11/7,11/9,11/10
Venue: TBD
Founders Fox Chapel
Graham Park
North United Soccer Complex
Oak Hollow
Century Field
Chartiers - Kelly Field
Cornell Stadium- F. Letteri Field
tbd
Hempfield Park
Shadyside Academy
Crew Fields Butler
North Strabane Field
Turner Valley Soccer Complex
Turner Valley Soccer Field
Victory Fields #1
Beacon Field
Emmerling Park
Brackets: All Brackets

U13 Girls Div 1
Date: 9/8,9/15,9/22,9/29,10/12,10/13,10/14,10/20,10/27,11/3,11/10
Venue: CCAC
Reutom Field
Turner Valley Soccer Complex
Century United Soccer Complex
Turner Valley Soccer Field
Graham Park
Beadling Field
Brackets: All Brackets

U13 Girls Div 2
Date: 9/8,9/15,9/22,9/29,10/13,10/17,10/20,10/27,11/3,11/10
Venue: Behind Butler gymnastics
North Strabane Field
Beacon Field
Shadyside Academy
Cornell Stadium- F. Letteri Field
Graham Park
Avonworth High School Lenzner Field
Brackets: All Brackets

U13 Girls Div 3
Date: 9/1,9/8,9/15,9/22,9/29,10/13,10/14,10/20,10/27,11/3,11/4,11/10,11/11
Venue: Turner Valley Soccer Complex
Cupples Stadium
North United Soccer Complex
Shadyside Academy
Cornell Stadium- F. Letteri Field
Turner Valley Soccer Field
Robert Morris University
JC Stone Field-North Park
Quaker Valley HS Stadium
Chartiers Valley High School Stadium Field
Borland Field
Brackets: All Brackets

U14 Girls Div 1
Date: 9/8,9/15,9/22,9/29,10/13,10/20,11/4
Venue: Shadyside Academy
Turner Valley Soccer Complex
Beacon Field
Beadling Field
JC Stone Field-North Park
Turner Valley Soccer Field
TBD
Brackets: All Brackets

U14 Girls Div 2
Date: 9/8,9/15,9/22,9/29,10/13,10/14,10/20,10/27,11/3
Venue: Cupples Stadium
Turner Valley Soccer Complex
North United Soccer Complex
Century United Soccer Complex
Borland Field
Brackets: All Brackets

U14 Girls Div 3
Date: 9/8,9/15,9/22,9/29,10/6,10/13,10/20,10/27,11/3
Venue: TBD
Beacon Field
Crew Fields Butler
Boyce Field
Graham Park
Reutom Field
Brackets: All Brackets







Affinity Sports Copyright 2019, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.