Venues
Shown below are the proposed venues for the tournament games.
Age Group Bracket
U10 Boys Group A
Date: 4/12,4/19,4/26,5/1,5/3,5/10,5/11,5/17,5/31,6/7
Venue: Kiski
TBD
Winchester Thurston
Yoest Front
Boyce Mayview Park
McCandless
Penn Trafford
Wheeling Park
Moskala
McKinney 1
Brackets: All Brackets

U10 Boys Group B
Date: 4/12,4/19,4/26,5/3,5/10,5/17,5/31,6/6,6/7,6/13
Venue: Endeavor
Fawcett Field
Fox Chapel Middle Road
McKinney 1
Richland Park
Harrison Hills Park
Larry Mills Field 2
Marion Soccer Complex
Mt. Lebanon-Jefferson
Turner Valley Soccer Field
Murrysville Community Park
TBD
Yoest Front
Brackets: All Brackets

U10 Boys Group C
Date: 4/12,4/19,4/26,5/3,5/10,5/17,5/31,6/7
Venue: Bethel Park High School Practice Fields
Fox Chapel Middle Road
Meadow Field
Yoest Front
Ben Franklin Elementary
Center Grange Primary School
McCandless
Monroeville Community Park
TBD
Fawcett Field
El Rancho
Brackets: All Brackets

U11 Boys Group A
Date: 4/12,4/19,4/26,5/3,5/10,5/15,5/17,5/31,6/2,6/5,6/6,6/7
Venue: Emmerling Park
Kiski
Linbrook
Bird Park
Hampton Main
JEFFERSON OVAL
Larry Mills Park
Peterswood Soccer Complex
Yoest Back
Yoest Front
Wylandville Field
Leopold Lake Park
McKinney 1
Waynesburg
Middle Road
Northmoreland Park
Brackets: All Brackets

U11 Boys Group B
Date: 4/12,4/19,4/26,5/2,5/3,5/10,5/17,5/29,5/31,6/7,6/12,6/14
Venue: Maize Field
McDowell H. S. turf field
Moon
Schenley Oval
TBD
Hoss Soccer Complex
Peterswood Soccer Complex
Bushy Run
Turner Valley Soccer Field
Turner Valley Soccer Complex
Burkett Soccer Field
Hollidaysburg - Tiger Stadium
Challenger
Edinboro University
Brackets: All Brackets

U11 Boys Groub C
Date: 4/12,4/19,4/26,4/30,5/3,5/10,5/17,5/21,5/31,6/7,6/14
Venue: Colewood Upper
Graham Park
McKinney 1
TBD
Wheeling Park
Greenwood Park
Richland Park
Boyce Mayview Park
Colewood Lower
Turner Valley 1
Bethel Park
Brackets: All Brackets

U12 Boys Group A
Date: 4/12,4/19,4/21,4/26,5/3,5/10,5/12,5/17,5/29,5/31,6/7
Venue: Hampton Main
Linbrook
MASC
Murrysville Community Park
McDowell H. S. turf field
Rees Park
Turner Valley Soccer Complex
Peterswood Soccer Complex
Laurel Point
Larry Mills Park
Edinboro University
Brackets: All Brackets

U12 Boys Group B
Date: 4/12,4/19,4/26,5/3,5/10,5/15,5/17,5/31,6/4,6/7
Venue: Richland Park
Schenley Oval
Valley View Field
Hoss Soccer Complex
Kotecki Field
Middle Road
Fogleman Fields
Greenwood Park
Emmerling Park
Panther Hollow
Hollidaysburg Area High School Stadium
Brackets: All Brackets

U12 Boys Group C
Date: 4/12,4/19,4/26,5/3,5/10,5/15,5/17,5/31,6/7,6/14
Venue: Bethel Park
TBD
U.S.C.
Bethel Park High School Practice Fields
Moon
Montour
Mt. Lebanon-Bird Park
Waynesburg
Wylandville Field
Evans Field
Brackets: All Brackets

U12 Boys Group D
Date: 4/12,4/19,4/26,4/28,5/3,5/10,5/17,5/31,6/7
Venue: Loyalhanna
Rod White Park
Yoest Back
Butler Soccer
Woodland Hills High School
Shaler - Denny Field
Kendi Field
TBD
Schenley Oval
Panther Hollow
Wilkins Primary
McKinney 1
Brackets: All Brackets

U13 Boys Group A
Date: 4/12,4/19,5/3,5/10,5/17,5/30,5/31,6/7
Venue: Baldwin HS
Boyce Middle School Field
McKnight
C & G
Elm Grove Field
Beeman Field
Peters Tnshp HS
Schenley Oval
U.S.C.
Brackets: All Brackets

U13 Boys Group B
Date: 4/12,4/19,4/26,5/3,5/9,5/10,5/17,5/31,6/7
Venue: McKee Elementary School
West Mifflin High School
Mt. Lebanon H. S.
Steel Valley
Hampton Main
Moon
Turner Valley 1
West Allegheny High School
Mt. Lebanon-Jefferson
Borland Soccer Complex
Campbell Field
Brackets: All Brackets

U14 Boys
Date: 4/12,4/19,4/26,5/3,5/9,5/10,5/15,5/17,5/20,5/31,6/7,6/14,6/19
Venue: Connellsville Falcon Football Stadium
Fayette County
Kidsport
Turner Valley Soccer Field
Willow Park - Mark Bittel Fields
Laurel Point
Schenley Oval
Thomas Jefferson High School
Turner Valley Soccer Complex
Elm Grove Field
Fogleman Fields
Woodland Hills High School
Harmar Fields
Peters Tnshp HS
Riverside Park
harmar
Maize Field
TBD
Brackets: All Brackets

U15/16 Boys
Date: 4/12,4/19,4/26,5/3,5/8,5/10,5/17,5/31,6/7
Venue: Bethel Park High School Practice Fields
Chartiers Valley Intermediate Center Field
Green Valley Park
Kidsport
Mt. Lebanon H. S.
Seneca Valley Stadium & Fields
Beeman Field
Bethel Park High School Stadium
Graham Park
U.S.C.
West Allegheny High School
Linton Middle School
MUSC Laurel Point
Chartiers Valley High School Stadium Field
McKee Elementary School
Brackets: All Brackets

U17/18/19 Boys
Date: 4/12,4/19,4/26,5/3,5/10,5/17,5/26,5/31,6/7,6/10,6/24
Venue: Boyce Field
TBD
Wheeling Park
Beaver Area High School Stadium
JC WIlliams
Schenley Oval
Hardy Field (Old Brighton Twp School Field)
Larry Mills Park
Linton Middle School
Mt. Lebanon H. S.
Bird Park
JEFFERSON OVAL
Brackets: All Brackets

U10 Girls Group A
Date: 4/19,4/26,4/28,5/3,5/10,5/17,5/26,5/31,6/7
Venue: TBD
Brackets: All Brackets

U10 Girls Group B
Date: 4/19,4/24,4/26,5/3,5/10,5/17,5/31,6/7
Venue: Meadow Field
TBD
Brackets: All Brackets

U 10 Girls Group C
Date: 4/19,4/26,5/3,5/8,5/10,5/17,5/31,6/7
Venue: Richland Park
tbd
TBD
Brackets: All Brackets

U11 Girls White
Date: 4/12,4/19,4/26,5/3,5/10,5/17,5/28,5/31,6/3,6/7
Venue: Bethel Park
Larry Mills Park
Turner Valley Soccer Field
Penn Trafford
Leopold Lake Park
Wylandville Field
Burkett Soccer Field
Peterswood Soccer Complex
Brackets: All Brackets

U11 Girls Blue
Date: 4/12,4/19,4/26,5/3,5/10,5/17,5/31,6/7
Venue: Boyce Mayview Park
Hogan Field
MASC
Richland Park
Moon
Kiski
McKinney Soccer Complex
Greenwood Park
Pine Park
Brackets: All Brackets

U11 Girls Green
Date: 4/12,4/19,4/26,5/3,5/10,5/17,5/31,6/7
Venue: Emmerling Park
Graham Park
Peterswood Soccer Complex
TBD
Valley
Bird Park
Middle Road
Wylandville Field
Rees Park
Shaler - Denny Field
Hampton Main
Laurel Point
Brackets: All Brackets

U12 Girls Group A
Date: 4/12,4/19,4/24,4/26,5/3,5/10,5/17,5/29,5/31,6/2,6/4,6/7
Venue: Center Grange Primary School
East Field
Fogleman Fields
Freeport Community Park
Green Valley Township Park
Greenwood Park
Hampton Main
Hoss Soccer Complex
MCYSA
Middle Road
Middle Road (Rear)
Moskala
Preston
Bird Park
Emmerling Park
harmar
Murrysville Community Park
Wheeling Park
Chartiers Valley Intermediate Center Field
Challenger
Harmar Fields
Hopewell Soccer Fields
Laurel Point
Moon
Wylandville Field
Bushy Run
Leopold Lake Park
McKinney Soccer Complex
Montour
Peterswood Soccer Complex
Rees Park
Reis Run Upper Field
Hogan Field
JEFFERSON OVAL
Kiski
Larry Mills Park
Reis Run Lower Field
Waynesburg
Chartiers Valley High School Stadium Field
Brackets: All Brackets

U13 Girls Group A
Date: 4/12,4/19,4/26,5/3,5/10,5/17,5/21,5/31,6/5,6/7,6/24
Venue: Bethel Park High School Practice Fields
Hampton Main
Seneca Valley Stadium & Fields
Turner Valley Soccer Complex
Wheeling Park
Boyce Middle School Field
Fogleman Fields
Intramural Field
Preston
Fridley Field
Graham Park
Waynesburg 2
Boyce Field
Brackets: All Brackets

U14 Girls Group A
Date: 4/12,4/19,4/26,5/3,5/9,5/10,5/17,5/30,5/31,6/7,6/8,6/14,6/19
Venue: Bethel Park High School Practice Fields
CMYSA - Klinger Park
Connellsville Falcon Football Stadium
Hollidaysburg Area High School Stadium
Marion Soccer Complex
Moon
TBD
White Township Fields
Fogleman Fields
Kidsport
Mt. Lebanon H. S.
Wheeling Park
Graham Park
Schenley Oval
JEFFERSON OVAL
Kotecki Field
Laurel Point
Brackets: All Brackets

U15/16 Girls
Date: 4/12,4/19,4/26,5/3,5/9,5/10,5/17,5/30,5/31,6/7
Venue: Klinger
Laurel Point
South Fayette High School
U.S.C.
Waynesburg
Central Valley HS
Kidsport
Kiski HS
Brackets: All Brackets

U17/18/19 Girls
Date: 4/12,4/19,4/26,5/3,5/10,5/17,5/29,5/31
Venue: Loyalhanna
Montour High School
Sonneborn
JC WIlliams
Kidsport
Brackets: All Brackets







Affinity Sports Copyright 2019, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.