Venues
Shown below are the proposed venues for the tournament games.
Age Group Bracket
U9 Boys Red
Date: 3/19,3/26,4/2,4/9,4/23,4/30,5/14,5/21
Venue: PISA
Cool Springs
SouthPointe Fieldhouse
Brenner Road
WCCC
Graham Park
Mound Grove 1
Brackets: All Brackets

U9 Boys White
Date: 3/19,4/2,4/9,4/16,4/23,4/30,5/6,5/7,5/14,5/21
Venue: PISA
Beacon
Family Sports Center 9 v9
WCCC
Oak Hollow
Cool Springs
Mound Grove 1
Brackets: All Brackets

U9 Boys Blue
Date: 3/26,4/2,4/3,4/9,4/16,4/23,4/30,5/7,5/14,5/21
Venue: PISA
SouthPointe Fieldhouse
Southpointe New field 2
Brenner Road
Cool Springs
Graham Park
WCCC
Beacon
Breisinger Field
Brackets: All Brackets

U10 Boys Red
Date: 3/25,3/26,4/2,4/9,4/16,4/23,4/30,5/21,5/22
Venue: Wildwood Sports Complex 1
Cool Springs
Beacon Field
Brenner Road
Family Sports Center 9 v9
WCCC
Southpointe New field 2
Graham Park
SouthPointe Fieldhouse
Brackets: All Brackets

U10 Boys White
Date: 3/26,4/2,4/9,4/16,4/23,5/7,5/14,5/21,5/28
Venue: Cool Springs
Beacon Field
Montour Junction
Ruetom Field 3
Osborne Elementary
TBD
Graham Park
Oak Hollow
Mound Grove 1
Mound Grove 2
Brackets: All Brackets

U10 Boys Blue
Date: 4/9,4/16,4/23,4/24,4/30,5/14,5/21,5/22
Venue: Family Sports Center 9 v9
Osborne Elementary
WCCC
Beacon Field
Cool Springs
Bushy Run
Southpointe New field 2
SouthPointe Fieldhouse
Brackets: All Brackets

U11 Boys Red
Date: 3/26,4/2,4/9,4/16,4/23,4/30,5/7,5/14,5/21,5/28,6/4
Venue: Southpointe New field 2
Family Sports Center 9 v9
Founders Fox Chapel
Graham Park
Century Field
Breisinger Field
Mound Grove 1
Brackets: All Brackets

U11 Boys White
Date: 3/26,4/2,4/9,4/16,4/23,4/30,5/7,5/14,5/21,6/4
Venue: PISA
Southpointe New field 2
Beacon Field
Leopold Lake Park
Breisinger Field
Century Field
Founders Fox Chapel
No OffSeason Russelton
WCCC
Brackets: All Brackets

U11 Boys Blue
Date: 3/26,4/2,4/9,4/16,4/23,4/30,5/7,5/14,5/21,6/4
Venue: PISA
Village Green Park
Family Sports Center 9 v9
WCCC
Founders Fox Chapel
Reutom Field
Montour Junction
Century Field
Hopewell Soccer complex
Graham Park
North Boundary
Brackets: All Brackets

U12 Boys Div 1
Date: 3/19,3/26,4/2,4/8,4/9,4/16,4/22,4/23,4/26,4/29,4/30,5/6,5/7,5/13,5/14,5/18,5/21,5/24,5/27,5/28,5/29,5/31
Venue: Century Field
Quaker Valley Middle School
Breisinger Field
Montour Junction
No OffSeason Russelton
Founders Fox Chapel
SouthPointe Fieldhouse
Century V
Graham Park
Mound Grove 1
Brackets: All Brackets

U12 Boys Div 2
Date: 3/19,3/26,4/2,4/3,4/9,4/16,4/22,4/23,4/24,4/25,4/30,5/7,5/12,5/13,5/14,5/20,5/21,5/23,6/3,6/4
Venue: No OffSeason Russelton
SouthPointe Fieldhouse
Bushy Run
Breisinger Field
Family Sports Center 9 v9
Founders Fox Chapel
Brenner Road
Brackets: All Brackets

U12 Boys Div 3
Date: 3/19,4/2,4/9,4/16,4/22,4/23,4/29,4/30,5/6,5/7,5/14,5/15,5/20,5/21,5/28,6/4
Venue: Century Field
Oak Hollow
Founders Fox Chapel
Hoss Soccer Complex
Village Green Park
Breisinger Field
Graham Park
Quaker Valley Middle School
No OffSeason Russelton
Hopewell Soccer complex
Keith Athletic Field
Montour Junction
Reutom Field
Brackets: All Brackets

U13 Boys Div 1
Date: 3/19,3/26,4/1,4/2,4/16,4/23,4/30,5/6,5/7,5/14,5/21,5/28,6/4
Venue: EA High School
Quaker Valley Middle School
No OffSeason Russelton
C & G
Founders Fox Chapel
Graham Park
Quaker Valley HS Stadium
Seneca Valley Stadium & Fields
Mound Grove 1
Brackets: All Brackets

U13 Boys Div 2
Date: 3/19,3/26,4/2,4/9,4/16,4/22,4/23,4/30,5/7,5/13,5/14,5/21
Venue: Century Field
Roosevelt Field
Klinger
Shadyside Academy
Family Sports Center 11 v 11
Breisinger Field
Cool Springs
State College Area HS North
Altoona Intramural
Bushy Run
Brackets: All Brackets

U13 Boys Div 3
Date: 3/26,4/2,4/9,4/16,4/23,4/30,5/5,5/7,5/14,5/21,6/4
Venue: Highlands Sports Complex
Campbell Athletic Field
Roosevelt Field
Founders Fox Chapel
Quaker Valley HS Stadium
No OffSeason Russelton
Village Green Park
Graham Park
Quaker Valley Middle School
C & G
Brentwood H.S.
Ruetom Fields
State College Area HS North
North Boundary
Ruetom Field 3
Brackets: All Brackets

U14 Boys Div 1
Date: 4/2,4/8,4/9,4/16,4/23,4/24,4/26,4/30,5/7,5/11,5/14,5/22,6/1
Venue: Campbell Field
Montour Junction
Founders Fox Chapel
Intramural Field
Century Field
No OffSeason Russelton
Century V
Moon
Breisinger Field
Village Green Park
C & G
Brackets: All Brackets

U14 Boys Div 2
Date: 3/26,4/2,4/9,4/16,4/23,4/30,5/14,5/21,5/28,6/3,6/4
Venue: EA High School
McKee Elementary School
North Allegheny IS
TBD
Woodland Hills High School
Marshall Middle School
Brenner Road
Graham Park
North Boundary
Brackets: All Brackets

U14 Boys Div 3
Date: 3/19,3/20,3/26,4/2,4/9,4/16,4/22,4/23,4/30,5/6,5/7,5/14,5/21,5/22,5/25,5/28,6/4
Venue: Highlands Sports Complex
North Allegheny IS
Century Field
Brentwood H.S.
Quaker Valley Middle School
Founders Fox Chapel
Montour Junction
Mylan Park field
Family Sports Center 11 v 11
Woodland Hills High School
Marshall Middle School
C & G
Penn Trafford
Reutom Field
Village Green Park
Brackets: All Brackets

U15 Boys Div 1
Date: 3/19,4/9,4/15,4/23,4/29,4/30,5/6,5/10,5/21,5/22,5/24,5/25,5/31,6/1,6/3,6/4
Venue: Highlands Sports Complex
Family Sports Center 11 v 11
Founders Fox Chapel
C & G
Graham Park
Hopewell Soccer complex
Graham Field
Washington PA Soccer Fields
Montour Junction
North Boundary
Brackets: All Brackets

U15 Boys Div 2
Date: 3/19,3/26,4/2,4/9,4/16,4/23,4/30,5/7,5/14,5/21,6/4
Venue: Century Field
EA High School
McDowell H. S. turf field
MUSC Laurel Point
Woodland Hills High School
Mylan Park field
Cool Springs
Marshall Middle School
Bushy Run
tbd
Mound Grove 1
Brackets: All Brackets

U15 Boys Div 3
Date: 3/19,3/26,4/2,4/9,4/16,4/23,4/30,5/7,5/8,5/13,5/14,5/15,5/21,6/3,6/4,6/5
Venue: No OffSeason Russelton
Brentwood H.S.
Memorial Field
Montour Junction
Altoona Intramural
Century Field
Wright Fields @ Veterans Park
State College Area HS North
Family Sports Center 11 v 11
Founders Fox Chapel
Quaker Valley Middle School
Breisinger Field
Cool Springs
Brackets: All Brackets

U16 Boys Div 2
Date: 3/26,4/9,4/23,4/30,5/7,5/14,5/17,5/20,5/21,5/23,5/25,5/26,6/1,6/4
Venue: Highlands Sports Complex
Breisinger Field
No OffSeason Russelton
Brenner Road
Brentwood H.S.
C & G
Quaker Valley HS Stadium
Campbell Field
Hopewell Soccer complex
Southpointe New field 2
Reutom Field
Montour Junction
Brackets: All Brackets

U16 Boys Div 3
Date: 3/19,3/26,4/9,4/16,4/23,4/30,5/14,5/20,5/21,5/23,6/3,6/4
Venue: Century United Soccer Complex
EA High School
No OffSeason Russelton
Woodland Hills High School
Breisinger Field
Hopewell Soccer complex
Riverview Park
C & G
Penn Trafford
Century V
Family Sports Center 11 v 11
Brackets: All Brackets

U17 Boys Div 2
Date: 4/9,4/16,4/22,4/23,5/4,5/7,5/14,5/20,5/21,5/25,6/4,6/5
Venue: Hollidaysburg - Tiger Stadium
Century United Soccer Complex
Montour Junction
Graham Park
Graham Park Field F
Hopewell Soccer complex
Penn State Altoona
Mansion Park
North Boundary
Brackets: All Brackets

U17 Boys Div 3
Date: 3/20,3/26,4/10,4/16,4/23,4/30,5/7,5/8,5/13,5/14,5/18,5/21,6/4
Venue: Century Field
Brentwood H.S.
Quaker Valley HS Stadium
Mylan Park field
Century V
Highlands Sports Complex
TBD
C & G
Ruetom Fields
Campbell Field
Cool Springs
Brackets: All Brackets

Boys19 Div 1
Date: 3/19,3/26,4/2,4/16,4/23,4/30,5/7,5/14,5/18,5/21,5/22,5/24,6/4
Venue: Brentwood H.S.
Highlands Sports Complex
Hollidaysburg - Tiger Stadium
Cool Springs
Mound Grove 1
Breisinger Field
tbd
Century Field
Ruetom Fields
Brackets: All Brackets

U19 Boys Div 2
Date: 3/19,3/26,4/9,4/23,4/24,4/30,5/7,5/8,5/14,5/17,5/20,5/21,5/22,6/4
Venue: EA High School
Montour Junction
No OffSeason Russelton
Hopewell Soccer complex
Shadyside Academy
Woodland Hills High School
Riverview Park
Family Sports Center 11 v 11
C & G
Penn Trafford
Brackets: All Brackets

U9 Girls Red
Date: 3/26,4/2,4/9,4/16,4/23,4/30,5/7,5/14,5/21
Venue: Cool Springs
SouthPointe Fieldhouse
Beacon Field
Northmoreland
Graham Park
Northmoreland Park
Brackets: All Brackets

U9 Girls White
Date: 3/26,4/2,4/9,4/16,4/23,4/30,5/14,5/21
Venue: Cool Springs
Family Sports Center 9 v9
Family Sports Center 11 v 11
WCCC
Brenner Road
Mound Grove 1
Moskala
Pronto Field (Moon)
Brackets: All Brackets

U9 Girls Blue
Date: 3/26,4/2,4/9,4/16,4/23,4/29,4/30,5/7,5/14,5/21
Venue: Cool Springs
SouthPointe Fieldhouse
Founders Fox Chapel
Beacon
Brenner Road
Graham Park
WCCC
Southpointe New field 2
Brackets: All Brackets

U10 Girls Red
Date: 3/26,4/2,4/8,4/9,4/16,4/23,4/30,5/7,5/14,5/21
Venue: Cool Springs
Northmoreland Park
Graham Park
Family Sports Center 9 v9
No OffSeason Russelton
Brackets: All Brackets

U10 Girls White
Date: 3/26,4/2,4/9,4/23,4/30,5/6,5/7,5/14,5/21
Venue: Cool Springs
PISA
Southpointe New field 2
Beacon Field
Osborne school
Ruetom Field 3
Oak Hollow
WCHS
Pronto Field (Moon)
Osborne Elementary
WBSC
WCCC
Brackets: All Brackets

Girls U10 Blue
Date: 3/26,4/2,4/8,4/9,4/16,4/23,4/30,5/6,5/7,5/14,5/21
Venue: Cool Springs
Southpointe New field 2
Founders Fox Chapel
Beacon Field
Brenner Road
Graham Park
Brackets: All Brackets

U11 Girls Red
Date: 3/26,4/2,4/9,4/16,4/23,4/30,5/13,5/14,5/21,6/3,6/4
Venue: SouthPointe Fieldhouse
Family Sports Center 9 v9
Southpointe New field 2
Beacon Field
Breisinger Field
Graham Park
Century Field
Century United Soccer Complex
Cool Springs
Brackets: All Brackets

U11 Girls White
Date: 3/19,3/26,4/2,4/9,4/16,4/30,5/7,5/14,5/20,5/21,6/3,6/4
Venue: Russelton Soccer Complex
TBD
Oak Hollow
SouthPointe Fieldhouse
Century Field
Pronto Field (Moon)
Southpointe New field 2
Founders Butler
Leopold Lake Park
Founders Fox Chapel
Brackets: All Brackets

U11 Girls Blue
Date: 4/2,4/9,4/16,4/30,5/7,5/14,5/21,6/4
Venue: Beacon Field
Founders Fox Chapel
Oak Hollow
Village Green Park
Brenner Road
TBD
Ruetom Fields
Ruetom Field 3
Mound Grove 1
Brackets: All Brackets

U12 Girls Div 1
Date: 3/26,4/2,4/8,4/9,4/23,4/29,4/30,5/4,5/13,5/14,5/15,5/17,5/18,6/2
Venue: Southpointe New field 2
Breisinger Field
Founders Fox Chapel
Century Field
Northmoreland
SouthPointe Fieldhouse
Graham Park
Beacon Field
Kiski HS
Brackets: All Brackets

U12 Girls Div 2
Date: 4/2,4/9,4/10,4/27,4/30,5/4,5/14,5/16,5/17,5/19,5/20,5/21,6/2,6/4
Venue: Penn Trafford
Brenner Road
No OffSeason Russelton
Beacon Field
Graham Park
Family Sports Center 9 v9
Pronto Field (Moon)
Keith Athletic Field
Leopold Lake Park
Hoss Soccer Complex
Brackets: All Brackets

U12 Girls Div 3
Date: 3/19,3/26,4/1,4/2,4/9,4/15,4/16,4/23,4/30,5/7,5/8,5/12,5/14,5/18,5/20,5/21,5/22,5/23,5/28,6/3,6/4
Venue: No OffSeason Russelton
Quaker Valley Middle School
Southpointe New field 2
Breisinger Field
C & G
Founders Fox Chapel
Century Field
Village Green Park
Mound Grove 1
Brenner Road
Mound Grove 2
Victory Fields #1
Brackets: All Brackets

U13 Girls Div 2
Date: 3/19,3/26,3/27,4/2,4/9,4/11,4/16,4/23,4/25,4/30,5/7,5/11,5/14,5/15,5/21,5/23,6/4
Venue: No OffSeason Russelton
Highlands Sports Complex
Century Field
SouthPointe Fieldhouse
Breisinger Field
Founders Fox Chapel
Wheeling - 16th Street
BCSA Complex
Graham Park
Family Sports Center 11 v 11
Reutom Field
Brackets: All Brackets

U13 Girls Div 3
Date: 3/19,3/26,4/2,4/3,4/9,4/16,4/30,5/7,5/13,5/14,6/4
Venue: EA High School
Highlands Sports Complex
Quaker Valley Middle School
Founders Fox Chapel
Brentwood H.S.
C & G
Montour Junction
Brackets: All Brackets

U14 Girls Div 2
Date: 3/20,4/1,4/2,4/8,4/9,4/16,4/29,4/30,5/1,5/6,5/12,5/14,5/15,5/16,5/21,5/28,6/1
Venue: No OffSeason Russelton
Mylan Park field
Century Field
SouthPointe Fieldhouse
Breisinger Field
Shadyside Academy
Founders Fox Chapel
Beacon
Century United Soccer Complex
Beacon Field
Woodland Hills High School
Brackets: All Brackets

U14 Girls Div 3
Date: 3/19,3/26,4/2,4/9,4/23,4/30,5/7,5/14,5/20,5/21,5/25,6/1,6/3,6/4
Venue: EA High School
Highlands Sports Complex
Quaker Valley HS Stadium
Campbell Athletic Field
Family Sports Center 11 v 11
Brentwood H.S.
C & G
North Field
Altoona Area Jr. High School
Village Green Park
No OffSeason Russelton
Reutom Field
Founders Fox Chapel
Roosevelt Field
Brackets: All Brackets

U15 Girls Div 1
Date: 3/20,4/8,4/9,4/19,4/23,4/30,5/11,5/14,5/20,5/21,5/22,6/2,6/4
Venue: Karns HS
Century V
Brenner Road
No OffSeason Russelton
Beacon Field
Founders Fox Chapel
Breisinger Field
Butler Soccer
Brackets: All Brackets

U15 Girls Div 2
Date: 4/9,4/16,4/23,4/30,5/7,5/14,5/21,6/4
Venue: Highlands Sports Complex
Village Green Park
Brentwood H.S.
Altoona Intramural
No OffSeason Russelton
Founders Fox Chapel
Reutom Field
Penn State Altoona
Brackets: All Brackets

U16 Girls Div 1
Date: 3/19,4/8,4/9,4/16,4/23,4/30,5/7,5/12,5/13,5/14,5/21,6/4
Venue: Highlands Sports Complex
EA High School
Altoona Intramural
Mars Turf Field
Ross Elementary Turf Field
Graham Park
Mansion Park
Mound Grove 1
Reutom Field
Beacon Field
Hollidaysburg - Tiger Stadium
North Boundary
Brackets: All Brackets

U16 Girls Div 2
Date: 3/19,3/24,3/26,4/2,4/9,4/16,4/23,4/29,4/30,5/7,5/14,5/18,5/21,5/28,6/4
Venue: Jeannette High School Stadium
No OffSeason Russelton
East Wheeling Soccer Complex
Mylan Park field
SCHS South Track
Founders Fox Chapel
Woodland Hills High School
Founders Butler
Highlands Sports Complex
Mansion Park
Brackets: All Brackets

U17 Girls Div 2
Date: 3/19,3/25,3/26,4/9,4/10,4/16,4/30,5/7,5/14,5/21,6/4
Venue: Highlands Sports Complex
Century United Soccer Complex
Woodland Hills High School
Seneca Valley Stadium & Fields
Shadyside Academy
Mansion Park
TBD
Brentwood H.S.
Graham Park
Hollidaysburg - Tiger Stadium
No OffSeason Russelton
Penn State Altoona
Brackets: All Brackets

U19 Girls Div 1
Date: 3/19,3/26,4/2,4/9,4/16,4/29,4/30,5/2,5/7,5/11,5/14,5/21,5/26,6/2,6/3
Venue: Brentwood H.S.
Mansion Park
Kiski Prep
Cool Springs
Century Field
Highlands Sports Complex
TBD
Beacon Field
Reutom Field
Ruetom Fields
WCCC
Seton Hill U 1
Brackets: All Brackets