Venues
Shown below are the proposed venues for the tournament games.
Age Group Bracket
U9 Boys Academy
Date: 9/6,9/13,9/20,9/26,9/27,10/4,10/11,10/18,10/25,11/1
Venue: Beacon Field
Bushy Run
Cornell Stadium- F. Letteri Field
Shadyside Academy
Shadyside Academy MS
Crew Fields Butler
Graham Park
SouthPointe Fieldhouse
Harrison Hills Park
Founders Fox Chapel
Century United Soccer Complex
Brackets: All Brackets

U11 Boys Div 1
Date: 9/6,9/13,9/20,9/26,9/27,10/4,10/11,10/18,10/19,10/25,11/1,11/8
Venue: Graham Park
North Strabane Field
North United Soccer Complex
Oak Hollow
TBD
Beacon Field
Shadyside Academy MS
Century Field
South Park
SouthPointe Fieldhouse
Bushy Run
Founders Fox Chapel
Beadling Field
Brackets: All Brackets

U11 Boys Div 2
Date: 9/6,9/13,9/19,9/20,9/27,10/4,10/10,10/11,10/17,10/18,10/25,11/1,11/8
Venue: Century Field
Cornell Stadium- F. Letteri Field
graham park
Stanwood Field
Victory Fields #1
Beacon Field
Crew Fields Butler
Findlay Twp Rec & Sports Complex
Graham Park
TBD
Founders Fox Chapel
Ruetom Fields
North Strabane Field
Butler Soccer
Quaker Valley Middle School
Brackets: All Brackets

U12 Boys Div 2
Date: 9/6,9/13,9/20,9/27,10/4,10/11,10/18,10/25,11/1
Venue: Century United Soccer Complex
Hopewell Soccer Fields
North Strabane Field
Turner Valley Soccer Complex
Shadyside Academy MS
Armstong Park
Graham Park
Leggett Field
Emmerling Park
Brackets: All Brackets

U12 Boys Div 2A
Date: 9/6,9/13,9/20,9/22,9/27,10/4,10/18,10/25,10/27,11/1,11/8
Venue: Cornell Stadium- F. Letteri Field
TBD
Turner Valley Soccer Field
Behind Butler gymnastics
Leggett Field
North United Soccer Complex
Beacon Field
Brackets: All Brackets

U12 Boys Div 1
Date: 9/3,9/6,9/13,9/20,9/27,10/4,10/18,10/22,10/25,11/1
Venue: SouthPointe Fieldhouse
Century United Soccer Complex
Graham Park
Oak Hollow
Shadyside Academy MS
Beacon Field
Brackets: All Brackets

U13 Boys Div 1
Date: 9/6,9/13,9/20,9/27,10/4,10/17,10/18,10/25,11/1
Venue: Founders Fox Chapel
Graham Park
C & G
Century United Soccer Complex
Chartiers - Kelly Field
Linton Middle School
Beacon Field
Deer Lakes High School Stadium Field
Shadyside Academy
Brackets: All Brackets

U13 Boys Div 2
Date: 9/6,9/13,9/20,9/27,10/4,10/11,10/18,10/22,10/25,10/26,10/29,11/1,11/5
Venue: Butler Soccer
Graham Park
Reutom Field
Stanwood Field
Founders Fox Chapel
South Park
Turner Valley Soccer Complex
North United Soccer Complex
TBD
Ruetom Fields
Cupples Stadium
tbd
Borland Field
North Strabane Field
Brackets: All Brackets

U13 Boys Div 3
Date: 9/6,9/13,9/19,9/20,9/27,10/4,10/11,10/18,10/25
Venue: TBD
Hopewell Soccer complex
Brackets: All Brackets

U14 Boys Div 1
Date: 9/6,9/13,9/20,9/27,10/4,10/5,10/18,10/25,11/1
Venue: CCAC
Evans Field
Shadyside Academy
Graham Park
Pending Assignment
Linton Middle School
C & G
Chartiers Valley High School Stadium Field
Crew Fields Butler
Century United Soccer Complex
Brackets: All Brackets

U14 Boys Div 2
Date: 9/6,9/13,9/20,9/27,10/4,10/11,10/18,10/24,10/25,10/26,10/28
Venue: Bushy Run
Founders Fox Chapel
Shadyside Academy
Century United Soccer Complex
Chartiers - Kelly Field
Beacon Field
Reutom Field
North Strabane Field
Brackets: All Brackets

U14 Boys Div 3
Date: 9/6,9/13,9/20,9/27,10/3,10/4,10/18,10/25,11/1,11/8
Venue: Stanwood Field
C & G
Hopewell Soccer Fields
North Strabane Field
Turner Valley Soccer Complex
Cornell Stadium- F. Letteri Field
Turner Valley Soccer Field
Brackets: All Brackets

U9 Girls Academy
Date: 9/6,9/13,9/20,9/23,9/27,10/4,10/18,10/25,11/1
Venue: Bushy Run
TBD
Century United Soccer Complex
Founders Fox Chapel
Graham Park
Buncher U10
Crew Fields Butler
North United Soccer Complex
Jeannette Soccer Club Fields
SouthPointe Fieldhouse
Brackets: All Brackets

U11 Girls Div 1
Date: 9/6,9/12,9/13,9/20,9/27,10/3,10/4,10/11,10/17,10/18,10/25,11/1,11/2
Venue: Oak Hollow
SouthPointe Fieldhouse
Turner Valley Soccer Complex
BCSA Complex
North United Soccer Complex
TBD
Graham Park
Turner Valley Soccer Field
Beacon Field
North Strabane Field
Century United Soccer Complex
Brackets: All Brackets

U11 Girls Div 2
Date: 9/6,9/13,9/20,9/27,10/4,10/11,10/16,10/18,10/25,10/29,11/1
Venue: Butler Soccer
Century United Soccer Complex
Founders Fox Chapel
Hopewell Soccer Fields
North United Soccer Complex
Reutom Field
Cornell Stadium- F. Letteri Field
Century Field
Turner Valley Soccer Complex
Shadyside Academy
TBD
Boyce Field
Ruetom Field 3
Brackets: All Brackets

U12 Girls Div 1
Date: 9/6,9/11,9/13,9/20,9/27,10/4,10/5,10/16,10/18,10/25,11/1,11/2,11/8
Venue: Century Field
Graham Park
North United Soccer Complex
SouthPointe Fieldhouse
Turner Valley Soccer Field
Hopewell Soccer Fields
Beacon Field
Founders Fox Chapel
Century United Soccer Complex
Leggett Field
Hopewell Soccer complex
Brackets: All Brackets

U12 Girls Div 2A
Date: 9/6,9/13,9/20,9/25,9/27,10/4,10/18,10/25,11/1,11/8
Venue: Cornell Stadium- F. Letteri Field
North United Soccer Complex
Shadyside Academy MS
Armstong Park
Hopewell Soccer Fields
Oak Hollow
Crew Fields Butler
TBD
SouthPointe Fieldhouse
Founders Fox Chapel
Brackets: All Brackets

U12 Girls Div 2
Date: 9/6,9/13,9/20,9/27,10/4,10/5,10/11,10/18,10/20,10/25,11/1,11/2
Venue: Cornell Stadium- F. Letteri Field
Graham Park
Larry Mills Park
Turner Valley Soccer Field
Beacon Field
North Strabane Field
TBD
Leggett Field
Victory Fields #1
Moskala
Shadyside Academy MS
Armstong Park
Brackets: All Brackets

U13 Girls Div 1
Date: 9/6,9/13,9/20,9/21,9/26,9/27,10/4,10/18,10/25,11/1
Venue: Pending Assignment
Victory Fields #1
Turner Valley Soccer Complex
Century United Soccer Complex
Brackets: All Brackets

U13 Girls Div 2
Date: 9/6,9/13,9/20,9/27,10/4,10/11,10/18,10/25
Venue: Chartiers - Kelly Field
Pending Assignment
Century United Soccer Complex
TBD
Northmoreland Park
CCAC
Brackets: All Brackets

U13 Girls Div 3
Date: 9/6,9/13,9/20,9/24,9/27,10/4,10/11,10/18,10/25,11/1
Venue: C & G
Shadyside Academy MS
North Strabane Field
tbd
TBD
Victory Fields #1
Borland Soccer Complex
Borland Field
Founders Fox Chapel
Brackets: All Brackets

U14 Girls Div 1
Date: 9/6,9/13,9/20,9/27,10/3,10/4,10/5,10/18,10/19,10/25,11/1
Venue: Beacon Field
North United Soccer Complex
Chartiers - Kelly Field
Linton School
Century United Soccer Complex
North Strabane Field
Turner Valley Soccer Field
Shadyside Academy
Brackets: All Brackets

U14 Girls Div 2
Date: 9/6,9/13,9/20,9/27,10/4,10/18,10/25,11/1
Venue: C & G
Laurel Point
Stanwood Field
CCAC
Crew Fields Butler
Hopewell Soccer Fields
tbd
North Strabane Field
Brackets: All Brackets

U14 Girls Div 3
Date: 9/6,9/13,9/20,9/27,10/4,10/11,10/18,10/25,11/1,11/8
Venue: Graham Park
North Strabane Field
North United Soccer Complex
Century United Soccer Complex
Ruetom Fields
Reutom Field
Borland Field
Victory Fields #1
TBD
Brackets: All Brackets







Affinity Sports Copyright 2019, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.