Venues
Shown below are the proposed venues for the tournament games.
Age Group Bracket
U10 Boys Group A
Date: 4/7,4/14,4/21,4/28,5/5,5/12,5/19,6/2
Venue: Middle Road
Murrysville
Wheeling Park
Yoest Front
Harrison Hills Park
TBD
Yoest Back
Monroeville-West
Turner Valley Soccer Field
Brackets: All Brackets

U10 Boys Group B
Date: 4/7,4/14,4/21,4/28,5/5,5/12,5/19,6/2,6/9
Venue: Bethel Park High School Stadium
Middle Road
TBD
Yoest Front
tbd
Winchester Thurston
St. Francis de Sales
Plum
Turner Valley Soccer Field
Schenley Oval
Brackets: All Brackets

U10 Boys Group C
Date: 4/7,4/14,4/21,4/28,5/5,5/12,5/19,6/2
Venue: Middle Road
Schenley Oval
Turner Valley 1
West McMurray Road Complex
Meadow Field
Quaker Valley Middle School
MASC
Northmoreland Park
Winchester Thurston
tbd
Brackets: All Brackets

U10 Boys Bye Week Games
Date: 4/21,4/30,6/2
Venue: Turner Valley Soccer Field
McCandless
Harrison Hills Park
Brackets: All Brackets

U11 Boys
Date: 4/7,4/14,4/21,4/28,5/5,5/12,5/19,5/31,6/2,6/9
Venue: Boyce Mayview Park
Burkett Soccer Field
Kiski
Moon
Peterswood Soccer Complex
Shallenberger Sportsplex
Sonneborn
tbd
Harmar Twp. Park
Middle Road
Turner Valley 1
Yoest Back
Bethel Park Millennium Park Field
Laurel Point
Schenley Oval
Emmerling Park
Harmar Fields
Hogan Field
McCandless
Pine Park
Quaker Valley Middle School
Yoest Front
JEFFERSON OVAL
Bethel Park High School Stadium
Brackets: All Brackets

U12 Boys Group A
Date: 4/7,4/14,4/21,5/5,5/12,5/19,6/2,6/9
Venue: Divirgilio Complex
Kidsport
McKinley Field
Murrysville
Fogleman Fields
Graham Park
Boyce Mayview Park
Turner Valley Soccer Field
Belle Vernon - High School Stadium
Brackets: All Brackets

U12 Boys Group B
Date: 4/7,4/14,4/21,4/28,5/5,5/10,5/12,5/19,6/1,6/2,6/9,6/24
Venue: JEFFERSON OVAL
McKinney Soccer Complex
Peterswood Soccer Complex
Pine Park
Reis Run Upper Field
Connellsville - Shallenberger Sportsplex
Hoss Soccer Complex
Panther Hollow
Richland Park
Spider Lake Soccer Complex
Laurel Point
McCandless
Schenley Oval
Brackets: All Brackets

U12 Boys Group C
Date: 4/7,4/14,4/21,4/28,5/3,5/5,5/12,5/19,6/2,6/9
Venue: Burkett Soccer Field
Larry Mills Field 2
South Fayette-Hogan Fields
Willow Park - Mark Bittel Fields
Patsy Hillman Park
JC WIlliams
Green Valley Park
Denny Field
Brackets: All Brackets

U13 Boys Group A
Date: 4/7,4/14,4/21,4/28,5/5,5/12,5/17,5/19,6/2
Venue: Burkett Soccer Field
Dynamo-Schenley Oval
JC WIlliams
Laurel Point
Pleasant Valley Field
West Allegheny High School
Larry Mills Park
Elm Grove Field
Brackets: All Brackets

U13 Boys Group B
Date: 4/7,4/14,4/21,4/28,5/5,5/12,5/19,6/1,6/2
Venue: Beeman Field
James Weir
U.S.C.
Wheeling Park
Chartiers Valley Intermediate Center Field
Mt. Lebanon H. S.
Friendship Park
McKinney 1
Mt. Lebanon-Bird Park
Linton Middle School
Brackets: All Brackets

U14 Boys group A
Date: 4/7,4/14,4/21,4/28,5/5,5/12,5/19,6/2,6/6,6/9
Venue: Boyce Field
Bushy Run
Kiski HS
Laurel Point
Oval
Pleasant Valley Field
Reis Run Lower Field
tbd
Bethel Park High School Stadium
Monroeville-West
Penn Trafford High School
Green Valley Park
Linton Middle School
Turner Valley Soccer Complex
Fogleman Fields
Elm Grove Field
Hollidaysburg Area High School Stadium
Larry Mills Park
Mylan Park field
Brackets: All Brackets

U15 Boys
Date: 4/7,4/14,4/21,4/28,5/5,5/12,5/19,6/1,6/2,6/9
Venue: Baldwin HS
Beeman Field
JC WIlliams
South Park
Wheeling Park
U.S.C.
McKinney 1
Boyce Middle School Field
Laurel Point
Whitehall
TBD
Brackets: All Brackets

Boys Under 16
Date: 4/7,4/14,4/21,4/28,5/5,5/12,5/19,5/25,6/2,6/9
Venue: tbd
Boyce Middle School Field
Oval
U.S.C.
Wheeling Park
Loyalhanna
West Allegheny High School
Kidsport
McKee Elementary School
Brackets: All Brackets

U17 Boys
Date: 4/7,4/14,4/21,4/28,5/3,5/5,5/12,5/19,6/2,6/5,6/9
Venue: tbd
TBD
Linton Middle School
Pending Assignment
Schenley Oval
Kidsport
Brackets: All Brackets

U19 Boys
Date: 4/14,4/21,4/28,5/5,5/12,5/19,6/2,6/9,6/16
Venue: tbd
TBD
Ringgold
Baldwin HS
Brackets: All Brackets

U10 Girls Group A
Date: 4/7,4/14,4/21,4/28,5/3,5/5,5/10,5/12,5/19,5/29,6/2
Venue: Fox Chapel Middle Road
Kiski
Moskala
Reis Run Upper Field
tbd
Boyce Mayview Park
Willow Park - Mark Bittel Fields
Larry Mills Park
TBD
Connellsville - Shallenberger Sportsplex
Brackets: All Brackets

U10 Girls Group B
Date: 4/7,4/14,4/21,4/28,5/5,5/11,5/12,5/19,5/30,6/2
Venue: Bethel Park High School Stadium
McGuffey
Peterswood Soccer Complex
Murrysville Community Park
NAMS
Penn Hall
Turner Valley Soccer Complex
Penn Trafford
tbd
West McMurray Road Complex
Turner Valley Soccer Field
Brackets: All Brackets

U10 Girls Group C
Date: 4/7,4/14,4/21,4/28,5/5,5/12,5/19,6/2
Venue: Fox Chapel Middle Road
Loyalhanna
tbd
Yoest Front
Moon
Fawcett Field
U.S.C.
Belle Vernon-DiVirgilio Sports Complex
McAnulty Elementary
Middle Road (Rear)
Brackets: All Brackets

U11 Girls Red
Date: 4/7,4/14,4/21,4/28,5/5,5/11,5/12,5/19,5/29,5/31,6/2,6/9
Venue: Bushy Run
Challenger
JEFFERSON OVAL
Laurel Point
Schenley Oval
TBD
Wheeling Park
Yoest Back
Boyce Mayview Park
Hampton Main
Kiski
Montour
Wylandville Field
Friendship Park
Boyce Field
Collier Community Park
Graham Park
Peterswood Soccer Complex
tbd
Turner Valley Soccer Complex
Turner Valley Soccer Field
Brackets: All Brackets

U12 Girls Group A
Date: 4/7,4/14,4/21,4/28,5/5,5/11,5/12,5/18,5/19,5/22,5/29,6/2,6/8,6/9
Venue: Burkett Soccer Field
Bushy Run
Cannon Mac Lawrence
Canonsburg - Wylandville
Challenger
Evans Field
Hampton Main
Hogan Field
Hopewell Soccer Fields
JEFFERSON OVAL
Kiski
Larry Mills Park
Panther Hollow
Pine Park Upper
Swede Hill
Avonworth High School Lenzner Field
Bird Park
Boyce Mayview Park
Denny Field
Dynamo-Schenley Oval
Fairmont WV
Laurel
Shallenberger Sportsplex
tbd
Turner Valley Soccer Field
Bridgeport, WV
Graham Park
McKinney Soccer Complex
Murrysville Community Park
Ruetom Field 3
BCSA Complex
Central Valley HS
Maize Field
Moon
Peterswood Soccer Complex
Wheeling Park
Middle Road (Rear)
Turner Valley Soccer Complex
Bethel Park Millennium Park Field
MASC
NASC U10
Emmerling Park
Brackets: All Brackets

U13 Girls Group A
Date: 4/7,4/14,4/21,4/28,5/5,5/11,5/12,5/19,6/2,6/9
Venue: Henderson Elementary
Montour High School
Ringgold
TBD
Wheeling Park
Monroeville-West
South Fayette High School
Hollidaysburg Area High School Stadium
Burkett Soccer Field
Canon Mac HS
Brackets: All Brackets

U14 Girls Group A
Date: 4/7,4/14,4/21,4/28,5/5,5/12,5/19,6/2,6/9
Venue: Loyalhanna
Monroeville-West
Valley
Wheeling Park
JC WIlliams
Laurel Point
Northmoreland Park
Boyce Field
Fogleman Fields
Henderson Elementary
Roosevelt Field
Kiski
Larry Mills Park
Mylan Park field
Brackets: All Brackets

U14 Girls Group B
Date: 4/7,4/14,4/21,4/28,5/5,5/12,5/19,6/2,6/9
Venue: Fridley Field
Kidsport
Marion Soccer Complex
Central Valley HS
Fairview Middle School
Green Valley Park
Hampton Main
Bethel Park High School Stadium
Bridgeport
Fogleman Fields
Henderson Elementary
Clarksburg City Park/Norwood Park
Pleasant Ridge Park
Brackets: All Brackets

U15/16 Girls
Date: 4/14,4/21,4/28,5/5,5/12,5/19,6/2,6/5,6/9
Venue: Graham Park
South Fayette High School
Henderson Elementary
Wheeling Park
Kidsport
Laurel Point
Canon Mac HS
Brackets: All Brackets

U17/18/19 Girls
Date: 4/7,4/14,4/21,4/28,5/5,5/12,5/19,5/28,5/30,6/2,6/9
Venue: Baldwin HS
EFHS
JC WIlliams
Connellsville Falcon Football Stadium
Kidsport
Linton Middle School
TBD
Gen. McLane H.S.
Loyalhanna
Wheeling Park
Canon Mac HS
Laurel Point
Henderson Elementary
Morgantown
Round Hill
Brackets: All Brackets







Affinity Sports Copyright 2019, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.