Venues
Shown below are the proposed venues for the tournament games.
Age Group Bracket Consolation
U9 Boys Academy
Date: 8/29,8/30,9/1,9/2,9/3,9/12,9/19,10/3
Venue: TBD
South Park
Buncher U10
Crew Fields Butler
Shadyside Academy MS
Brackets: All Brackets

U10 Boys Group 1
Date: 8/29
Venue: Armstong Park
Brackets: All Brackets

U11 Boys Div 1
Date: 8/29,9/12,9/19,9/26,10/3,10/5,10/17,10/24,10/31,11/7
Venue: Century United Soccer Complex
Oak Hollow
Pending Assignment
Beacon Field
SouthPointe Fieldhouse
SSA
TBD
Shadyside Academy MS
Butler Soccer
tbd
Brackets: All Brackets

U11 Boys Div 2
Date: 9/12,9/19,9/26,10/3,10/17,10/24,10/31,11/7,11/14
Venue: Beacon Field
Founders Fox Chapel
Koppers Field
Oak Hollow
Shadyside Academy MS
SouthPointe Fieldhouse
Century Field
Jeannette Soccer Club Fields
Turner Valley
North Strabane Field
Brackets: All Brackets

U11 Boys Div 3
Date: 9/12,9/19,9/26,10/3,10/10,10/17,10/24,10/31,11/7
Venue: Koppers Field
Victory Fields #1
Graham Park
Leggett Field
Quaker Valley Middle School
Cornell Stadium- F. Letteri Field
Jeannette Soccer Club Fields
Quaker Valley HS Stadium
Brackets: All Brackets

U12 Boys Div 2
Date: 9/12,9/18,9/19,9/26,10/3,10/10,10/17,10/24,10/31,11/7
Venue: Beacon Field
Leggett Field
TBD
Cornell Stadium- F. Letteri Field
tbd
Jeannette Soccer Club Fields
Victory Fields #1
Brackets: All Brackets

U12 Boys Div 2A
Date: 9/5,9/11,9/12,9/19,9/26,10/2,10/3,10/10,10/17,10/24,10/31,11/7
Venue: TBD
Koppers Field
Brackets: All Brackets

U12 Boys Div 1
Date: 8/29,9/12,9/19,9/26,10/3,10/10,10/17,10/24,10/31,11/7
Venue: Graham Park
Century United Soccer Complex
Crew Fields Butler
SouthPointe Fieldhouse
NIKE
Founders Fox Chapel
Shadyside Academy MS
Brackets: All Brackets

U13 Boys Div 1
Date: 9/12,9/19,9/26,10/3,10/17,10/24,10/31,11/7
Venue: Chartiers Park
North United Soccer Complex
Turner Valley Soccer Field
Beacon Field
Cornell Stadium- F. Letteri Field
Beadling Field
Quaker Valley Middle School
Stanwood Field
Shadyside Academy
Century Field
Brackets: All Brackets

U13 Boys Div 2
Date: 9/12,9/19,9/24,9/26,10/3,10/10,10/17,10/18,10/24,10/31,11/7
Venue: C & G
Graham Park
Ruetom Fields
Borland Field
Century Field
Crew Fields Butler
Stanwood Field
North Strabane Field
Peters Tnshp HS
Brackets: All Brackets

U13 Boys Div 3
Date: 9/12,9/19,9/26,10/10,10/17,10/24,10/31,11/7
Venue: Borland Soccer Complex
North Strabane Field
Shadyside Academy
Graham Park
Koppers Field
graham park
Brackets: All Brackets

U14 Boys Div 1
Date: 8/29,9/12,9/19,9/26,10/3,10/10,10/17,10/24,10/31
Venue: Reutom Field
Beacon Field
Chartiers Park
Graham Park
Shadyside Academy
Shadyside Academy MS
Brackets: All Brackets

U14 Boys Div 2
Date: 8/29,9/12,9/19,9/26,10/3,10/17,10/24,10/31
Venue: TBD
Brackets: All Brackets

U14 Boys Div 3
Date: 9/12,9/19,9/26,10/3,10/10,10/17,10/24,10/27,10/31,11/7,11/8
Venue: Quaker Valley Middle School
Victory Fields #1
CCAC
Cornell Stadium- F. Letteri Field
North Strabane Field
Koppers Field
North United Soccer Complex
Borland Soccer Complex
TBD
Borland Field
Chartiers Valley High School Stadium Field
Brackets: All Brackets

U9 Girls Academy
Date: 9/12,9/19,9/26,10/3,10/10,10/17,10/24,10/31,11/7
Venue: Graham Park
SouthPointe Fieldhouse
TBD
Century United Soccer Complex
Buncher U10
Shadyside Academy MS
Crew Fields Butler
Brackets: All Brackets

U10 Girls Group 1
Date: 8/29,9/12,9/19,9/26,10/3,10/10,10/17,10/24,10/31,11/7
Venue: TBD
Brackets: All Brackets

U11 Girls Div 1
Date: 8/29,9/12,9/19,9/26,10/2,10/3,10/10,10/16,10/17,10/23,10/24,10/30,10/31,11/7,11/8
Venue: Shadyside Academy MS
Century United Soccer Complex
Graham Park
Crew Fields Butler
Oak Hollow
Butler Soccer
SouthPointe Fieldhouse
Founders Fox Chapel
Brackets: All Brackets

U11 Girls Div 2
Date: 8/29,9/12,9/19,9/26,10/3,10/17,10/24,10/31,11/711/7
Venue: Shadyside Academy MS
Crew Fields Butler
Turner Valley Soccer Complex
Leggett Field
SouthPointe Fieldhouse
Century United Soccer Complex
Beacon Field
Founders Butler
Brackets: All Brackets

U11 irls Div 3
Date: 8/29,9/9,9/12,9/17,9/19,9/26,10/3,10/10,10/17,10/18,10/24,10/27,10/31,11/7
Venue: TBD
North United Soccer Complex
Armstong Park
Graham Park
Washington PA Soccer Fields
Brenner Road
Koppers Field
Cornell Stadium- F. Letteri Field
North Strabane Field
Brackets: All Brackets

U12 Girls Div 1
Date: 9/12,9/19,9/26,10/3,10/6,10/17,10/24,10/31,11/7
Venue: Century United Soccer Complex
Nike Site
SouthPointe Fieldhouse
Crew Fields Butler
Founders Fox Chapel
Graham Park
Brackets: All Brackets

U12 Girls Div 2A
Date: 9/5,9/12,9/19,9/20,9/26,10/3,10/4,10/17,10/24,10/31
Venue: Leggett Field
Graham Park
North United Soccer Complex
SouthPointe Fieldhouse
Quaker Valley Middle School
Turner Valley Soccer Complex
Century United Soccer Complex
Cornell Stadium- F. Letteri Field
Brenner Road
Brackets: All Brackets

U12 Girls Div 2
Date: 8/29,9/12,9/19,9/26,10/4,10/7,10/17,10/24,10/30,10/31,11/7
Venue: North United Soccer Complex
Beacon Field
Reutom Field
Shadyside Academy
Koppers Field
North Strabane Field
Quaker Valley Middle School
Armstong Park
Cornell Stadium- F. Letteri Field
Shadyside Academy MS
Brackets: All Brackets

U13 Girls Div 1
Date: 9/5,9/12,9/13,9/19,9/26,9/27,10/3,10/16,10/17,10/23,10/24,10/25,10/31,11/7,11/8
Venue: CCAC
Beacon Field
TBD
Chartiers Park
Brackets: All Brackets

U13 Girls Div 2
Date: 8/29,9/5,9/12,9/19,9/26,10/3,10/5,10/17,10/24,10/31,11/6,11/7
Venue: TBD
Cornell Stadium- F. Letteri Field
Brackets: All Brackets

U13 Girls Div 3
Date: 9/12,9/19,9/26,10/2,10/3,10/15,10/16,10/17,10/24,10/31,11/7
Venue: TBD
Koppers Field
North Strabane Field
Brackets: All Brackets

U14 Girls Div 1
Date: 9/5,9/11,9/12,9/19,9/26,10/17,10/23,10/24,10/31,11/7,11/8
Venue: Turner Valley Soccer Complex
U.S.C.
Century United Soccer Complex
Chartiers Park
Reutom Field
Stanwood Field
Founders Fox Chapel
Beacon Field
Founders Butler
TBD
Brackets: All Brackets

U14 Girls Div 2
Date: 9/12,9/19,9/26,10/3,10/17,10/24,10/31,11/7
Venue: CCAC
Century United Soccer Complex
Crew Fields Butler
Kiski
Butler Soccer
Cornell Stadium- F. Letteri Field
Kiski HS
Chartiers Park
Brackets: All Brackets

U14 Girls Div 3
Date: 9/12,9/19,9/26,10/2,10/3,10/10,10/17,10/23,10/24,10/31,11/7,11/14
Venue: Founders Fox Chapel
North Strabane Field
Borland Soccer Complex
Wheeling Park
Shadyside Academy
Reutom Field
Ruetom Fields
Brackets: All Brackets







Affinity Sports Copyright 2019, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.