Venues
Shown below are the proposed venues for the tournament games.
Age Group Bracket
U10 Boys Group A
Date: 9/13,9/20,9/27,9/30,10/4,10/11,10/18,10/25,11/1
Venue: Breisinger Field
Klinger
Larry Mills Park
MCYSA
Monroeville Community Park
richland park upper field
Discovery Field
Peters Soccer Complex
Quaker Valley Middle School
Burkett Soccer Field
Turner Valley
Turner Valley Soccer Complex
Morton Field
Brackets: All Brackets

U10 Boys Group B
Date: 9/13,9/20,9/27,10/4,10/8,10/11,10/18,10/25,11/1,11/8
Venue: Center Grange Primary School
graham park
Meadow Field
Middle Road Left
Yoest Front
Fawcett Field
Middle Road Right
McCandless
richland park upper field
Brackets: All Brackets

U11 Boys Group A
Date: 9/13,9/20,9/27,10/4,10/11,10/18,10/25,11/1,11/8
Venue: Kiski
Morton Soccer Complex
Murrysville Community Park
Richland Park
TBD
Peters Twp
Wylandville
Schenley Oval
Turner Valley Soccer Complex
Turner Valley Soccer Field
Fox Chapel Middle Road
Emmerling Park
Brackets: All Brackets

U11 Boys Group B
Date: 9/13,9/20,9/27,10/4,10/7,10/11,10/18,10/25,11/1,11/8
Venue: Bethel Park
Hampton Main
Marion Soccer Complex
Schenley Oval
TBD
Center Grange Primary School
Moon
McKinney 1
Challenger
Leopold Lake Park
Brackets: All Brackets

U12 Boys Group A
Date: 9/13,9/20,9/27,10/4,10/18,10/25,11/1,11/8
Venue: Bird Park
Emmerling Park
Hampton Main
Linbrook
Mt. Lebanon-Bird Park
Middle Road
Turner Valley Soccer Field
Peterswood Soccer Complex
Turner Valley Soccer Complex
Penn Trafford
Yoest Back
Rees Park
Waynesburg
Bushy Run
Brackets: All Brackets

U12 Boys Group B
Date: 9/13,9/20,9/22,9/27,10/4,10/11,10/13,10/18,10/25,11/1,11/8
Venue: Burkett Soccer Field
Hoss Soccer Complex
Kiski
Loyalhanna
Maize Field
Schenley Oval
Larry Mills Park
Moon
Morton Soccer Complex
Valley
Wylandville
Northmoreland Park
Wheeling Park
Wylandville Field
Brackets: All Brackets

U12 Boys Group C
Date: 9/13,9/20,9/27,10/4,10/11,10/18,10/25,11/1,11/8
Venue: Bethel Park
Center Grange Primary School
Colewood Upper
Fayette County
Shallenberger Sportsplex
TBD
Glenshaw Valley
Graham Park
Greenwood Park
Richland Park
Turner Valley 1
Bethel Park High School Stadium
McCandless
Denny Field
Linbrook
McKinney 1
Yoest Back
Brackets: All Brackets

U13 Boys Group A
Date: 9/13,9/20,9/25,9/27,10/4,10/18,10/25,11/1,11/8
Venue: Altoona Intramural
Bethel Park High School Practice Fields
Larry Mills Park
Wheeling Park
Evans Field
Mt. Lebanon turf
Boyce Middle School Field
Bethel Park High School Stadium
Schenley Oval
Boyce Field
Turner Valley Soccer Field
Elm Grove Field
Turner Valley Soccer Complex
Peters Tnshp HS
U.S.C.
Brackets: All Brackets

U14/15 Boys
Date: 9/13,9/20,9/27,10/4,10/18,10/25,10/31,11/1,11/8
Venue: Monroeville Community Park -- 14
Mt. Lebanon turf
Schenley Oval
TBD
Turner Valley 1
Beeman Field
Dormont Stadium
Fridley Field
Hampton Main
Boyce Middle School Field
U.S.C.
Laurel Point
Brackets: All Brackets

U10 Girls Group A
Date: 9/13,9/20,9/27,10/4,10/11,10/18,10/25,10/29,11/1,11/8
Venue: Bridgeport Rec Center
Burkett Soccer Field
Discovery Field
Yoest Front
Ohio Twp Park
Peterswood Soccer Complex
Morton Soccer Complex
Morton Field
BHS
Brackets: All Brackets

U10 Girls Group B
Date: 9/13,9/20,9/27,10/4,10/11,10/18,10/25,11/1
Venue: Meadow Field
Middle Road Left
Norwin
Yoest Front
Larry Mills Park
Fawcett Field
Marion Soccer Complex
Monroeville Community Park
Middle Road Right
Brackets: All Brackets

U11 Girls White
Date: 9/13,9/20,9/27,10/4,10/5,10/11,10/18,10/25,11/1,11/8
Venue: Hampton Main
MASC
TBD
Larry Mills Park
Moon
South Fayette-Hogan Fields
Peterswood Soccer Complex
Kiski
U.S.C.
Larry Mills Field 2
Brackets: All Brackets

U11 Girls Blue
Date: 9/13,9/20,9/27,10/4,10/11,10/18,10/25,11/1,11/8
Venue: Center Grange Primary School
TBD
Bethel Park
Leopold Lake Park
Norwin
Graham Park
Montour
McKinney 1
Brackets: All Brackets

U11 Girls Green
Date: 9/13,9/20,9/27,10/4,10/10,10/11,10/17,10/18,10/24,10/25,11/1,11/8
Venue: Loyalhanna
Marion Soccer Complex
TBD
Valley View Field
Monroeville-Valley Park
Murrysville Community Park
Peterswood Soccer Complex
Hollidaysburg Area High School Stadium
Denny Field
Brackets: All Brackets

U12 Girls Group A
Date: 9/13,9/20,9/27,10/4,10/11,10/16,10/17,10/18,10/25,10/26,11/1
Venue: TBD
Larry Mills Park
Leopold Lake Park
Moon
Peterswood Soccer Complex
MASC
Larry Mills Field 2
Burkett Soccer Field
Bethel Park
Brackets: All Brackets

U12 Girls Group B
Date: 9/13,9/20,9/25,9/27,10/4,10/18,10/25,11/1
Venue: TBD
Graham Park
Hogan Field
Moskala
Greenwood Park
Connellsville-Dunbar Twp Elementary
Divirgilio Complex
Valley
Brackets: All Brackets

U12 Girls Group C
Date: 9/13,9/20,9/27,10/4,10/11,10/18,10/25,11/1,11/8
Venue: TBD
Freeport Community Park
Linbrook
Bird Park
Marion Soccer Complex
Peterswood Soccer Complex
Wylandville
Mt. Lebanon turf
Sonneborn
Brackets: All Brackets

U13 Girls Group A
Date: 9/13,9/20,9/25,9/27,10/2,10/4,10/10,10/11,10/16,10/18,10/23,10/24,10/25,11/1,11/8
Venue: Altoona Intramural
Larry Mills Field 2
Penn Trafford High School
South Fayette High School
Turner Valley 1
Bethel Park High School Practice Fields
Klinger
Mt. Lebanon turf
Peters Tnshp HS
Bushy Run
Boyce Middle School Field
Kiski
Wheeling Park
Larry Mills Park
Plum
U.S.C.
Brackets: All Brackets

U14/15 Girls Group A
Date: 9/13,9/20,9/27,10/4,10/11,10/18,10/25,11/1
Venue: Bethel Park High School Stadium
Marion Soccer Complex
Laurel Point
TBD
Bethel Park High School Practice Fields
Brackets: All Brackets







Affinity Sports Copyright 2019, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.