|
|
|
|
Winner of bracket based on total points after round robin play. |
Bracket - Sunday, April 14, 2019Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 22022 | TBD |
--
|
--
| A2 vs A7 | Mt. Pleasant - BU12 | 3 | vs. | HASC - U12B Anderson | 4 | 22050 | TBD |
--
|
--
| B7 vs B5 | Penn Trafford--U12 Boys--Dobrinski | 1 | vs. | Monroeville B2007 | 1 | 22052 | TBD |
--
|
--
| B9 vs B3 | Somerset Area - B12 Saylor | 8 | vs. | Nese - u12B - Plum Predators | 1 | 22053 | TBD |
--
|
--
| BYE vs B6 | BYE | | vs. | Murrysville - B12 - Pechar | | 22023 | Wilkins Primary | 02:30 PM | 1 | A3 vs A6 | Woodland Hills - B12 - Rinsema | 4 | vs. | Scottdale Soccer Club - U12 Mudhens | 3 | 22051 | Loyalhanna | 02:30 PM | Spai | B8 vs B4 | Loyalhanna United-Blue | 3 | vs. | MFC Comets - U12 | 3 | Bracket - Sunday, April 28, 2019Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 22027 | TBD |
--
|
--
| A7 vs A3 | HASC - U12B Anderson | 5 | vs. | Woodland Hills - B12 - Rinsema | 7 | 22054 | TBD |
--
|
--
| B2 vs BYE | EA Impact | | vs. | BYE | | 22056 | TBD |
--
|
--
| B4 vs B9 | MFC Comets - U12 | 4 | vs. | Somerset Area - B12 Saylor | 7 | 22025 | Turner Valley Soccer Complex | 12:00 PM | TV3 | A1 vs A2 | NSC-U12B-Klingensmith | 3 | vs. | Mt. Pleasant - BU12 | 1 | 22026 | Kendi Field | 12:00 PM | 1 | A6 vs A4 | Scottdale Soccer Club - U12 Mudhens | 5 | vs. | Kiski Force-BU12 George | 3 | 22028 | Wheeler Field | 12:00 PM | 1 | A8 vs A5 | Somerset Area - B2007 Hersh | 0 | vs. | Penn Hills Mohawks - BU12 | 7 | 22055 | Larry Mills Park | 01:00 PM | U12U | B3 vs B1 | Nese - u12B - Plum Predators | 0 | vs. | Woodland Hills - B12 - Kodman | 0 | 22057 | MCP-East | 02:00 PM | 1 | B5 vs B8 | Monroeville B2007 | 5 | vs. | Loyalhanna United-Blue | 5 | 22058 | Murrysville | 02:00 PM | UT2 | B6 vs B7 | Murrysville - B12 - Pechar | 0 | vs. | Penn Trafford--U12 Boys--Dobrinski | 10 | Bracket - Sunday, May 05, 2019Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 22031 | TBD |
--
|
--
| A4 vs A7 | Kiski Force-BU12 George | 2 | vs. | HASC - U12B Anderson | 5 | 22063 | TBD |
--
|
--
| BYE vs B7 | BYE | | vs. | Penn Trafford--U12 Boys--Dobrinski | | 22059 | Wilkins Primary | 01:00 PM | 1 | B1 vs B4 | Woodland Hills - B12 - Kodman | 2 | vs. | MFC Comets - U12 | 1 | 22030 | Wilkins Primary | 02:30 PM | 1 | A3 vs A1 | Woodland Hills - B12 - Rinsema | 3 | vs. | NSC-U12B-Klingensmith | 2 | 22061 | Loyalhanna | 02:50 PM | Spai | B8 vs B6 | Loyalhanna United-Blue | 10 | vs. | Murrysville - B12 - Pechar | 1 | Bracket - Tuesday, May 07, 2019Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 22084 | MCP-East | 06:00 PM | 1 | B5 vs B6 | Monroeville B2007 | 4 | vs. | Murrysville - B12 - Pechar | 3 | Bracket - Wednesday, May 08, 2019Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 22032 | Universal Park | 06:00 PM | 5 | A5 vs A6 | Penn Hills Mohawks - BU12 | 11 | vs. | Scottdale Soccer Club - U12 Mudhens | 4 | Bracket - Sunday, May 12, 2019Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 22064 | TBD |
--
|
--
| B3 vs BYE | Nese - u12B - Plum Predators | | vs. | BYE | | 22066 | MCP-East | 04:00 PM | 1 | B5 vs B1 | Monroeville B2007 | 0 | vs. | Woodland Hills - B12 - Kodman | 3 | Bracket - Friday, May 17, 2019Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 22068 | Bushy Run | 07:00 PM | 2A | B7 vs B8 | Penn Trafford--U12 Boys--Dobrinski | 2 | vs. | Loyalhanna United-Blue | 3 | Bracket - Sunday, May 19, 2019Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 22038 | TBD |
--
|
--
| A4 vs A2 | Kiski Force-BU12 George | 0 | vs. | Mt. Pleasant - BU12 | 4 | 22073 | TBD |
--
|
--
| BYE vs B8 | BYE | | vs. | Loyalhanna United-Blue | | 22072 | Somerset HS | 12:00 PM | 1 | B9 vs B7 | Somerset Area - B12 Saylor | 1 | vs. | Penn Trafford--U12 Boys--Dobrinski | 7 | 22039 | Universal Park | 12:15 PM | 5 | A5 vs A1 | Penn Hills Mohawks - BU12 | 1 | vs. | NSC-U12B-Klingensmith | 1 | 22069 | Wilkins Primary | 01:00 PM | 1 | B1 vs B6 | Woodland Hills - B12 - Kodman | 3 | vs. | Murrysville - B12 - Pechar | 0 | 22071 | Larry Mills Park | 01:00 PM | U12U | B3 vs B4 | Nese - u12B - Plum Predators | 14 | vs. | MFC Comets - U12 | 4 | 22040 | Kendi Field | 01:15 PM | 1 | A6 vs A7 | Scottdale Soccer Club - U12 Mudhens | 3 | vs. | HASC - U12B Anderson | 3 | 22070 | East McKeesport | 02:00 PM | U12 | B2 vs B5 | EA Impact | 1 | vs. | Monroeville B2007 | 2 | 22024 | Kiski | 04:00 PM | U12B | A4 vs A5 | Kiski Force-BU12 George | 1 | vs. | Penn Hills Mohawks - BU12 | 7 | 22037 | Wilkins Primary | 05:00 PM | 1 | A3 vs A8 | Woodland Hills - B12 - Rinsema | 7 | vs. | Somerset Area - B2007 Hersh | 0 | Bracket - Monday, May 20, 2019Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 22049 | Wilkins Primary | 06:30 PM | 1 | B1 vs B2 | Woodland Hills - B12 - Kodman | 4 | vs. | EA Impact | 3 | Bracket - Tuesday, May 21, 2019Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 22060 | East McKeesport | 06:30 PM | U12 | B2 vs B3 | EA Impact | 1 | vs. | Nese - u12B - Plum Predators | 5 | Bracket - Friday, May 31, 2019Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 22036 | Somerset | 06:30 PM | 2 | A8 vs A6 | Somerset Area - B2007 Hersh | 4 | vs. | Scottdale Soccer Club - U12 Mudhens | 15 | 22065 | MFC | 07:30 PM | U10 | B4 vs B2 | MFC Comets - U12 | 3 | vs. | EA Impact | 4 | Bracket - Saturday, June 01, 2019Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 22062 | Somerset | 04:00 PM | 2 | B9 vs B5 | Somerset Area - B12 Saylor | 7 | vs. | Monroeville B2007 | 3 | Bracket - Sunday, June 02, 2019Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 22042 | TBD |
--
|
--
| A2 vs A5 | Mt. Pleasant - BU12 | 2 | vs. | Penn Hills Mohawks - BU12 | 2 | 22044 | TBD |
--
|
--
| A8 vs A7 | Somerset Area - B2007 Hersh | 3 | vs. | HASC - U12B Anderson | 7 | 22074 | TBD |
--
|
--
| B4 vs BYE | MFC Comets - U12 | | vs. | BYE | | 22075 | MCP-East | 12:00 PM | 1 | B5 vs B3 | Monroeville B2007 | 6 | vs. | Nese - u12B - Plum Predators | 6 | 22076 | Murrysville | 12:30 PM | UT2 | B6 vs B2 | Murrysville - B12 - Pechar | 1 | vs. | EA Impact | 4 | 22043 | Wilkins Primary | 01:00 PM | 1 | A3 vs A4 | Woodland Hills - B12 - Rinsema | 6 | vs. | Kiski Force-BU12 George | 3 | 22041 | Turner Valley Soccer Complex | 01:30 PM | TV3 | A1 vs A6 | NSC-U12B-Klingensmith | 6 | vs. | Scottdale Soccer Club - U12 Mudhens | 3 | 22078 | Loyalhanna | 04:30 PM | Spai | B8 vs B9 | Loyalhanna United-Blue | 1 | vs. | Somerset Area - B12 Saylor | 2 | Bracket - Tuesday, June 04, 2019Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 22029 | Somerset | 06:30 PM | 2 | A2 vs A8 | Mt. Pleasant - BU12 | 8 | vs. | Somerset Area - B2007 Hersh | 2 | Bracket - Thursday, June 06, 2019Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 22033 | Turner Valley Soccer Complex | 06:30 PM | TV3 | A1 vs A4 | NSC-U12B-Klingensmith | 2 | vs. | Kiski Force-BU12 George | 1 | Bracket - Friday, June 07, 2019Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 22080 | East McKeesport | 06:30 PM | U12 | B2 vs B7 | EA Impact | 4 | vs. | Penn Trafford--U12 Boys--Dobrinski | 0 | Bracket - Sunday, June 09, 2019Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 22045 | TBD |
--
|
--
| A4 vs A8 | Kiski Force-BU12 George | 6 | vs. | Somerset Area - B2007 Hersh | 1 | 22048 | TBD |
--
|
--
| A7 vs A1 | HASC - U12B Anderson | 2 | vs. | NSC-U12B-Klingensmith | 3 | 22082 | TBD |
--
|
--
| B4 vs B5 | MFC Comets - U12 | | vs. | Monroeville B2007 | | 22083 | TBD |
--
|
--
| BYE vs B9 | BYE | | vs. | Somerset Area - B12 Saylor | | 22046 | Universal Park | 12:15 PM | 5 | A5 vs A3 | Penn Hills Mohawks - BU12 | 8 | vs. | Woodland Hills - B12 - Rinsema | 3 | 22079 | Wilkins Primary | 01:00 PM | 1 | B1 vs B8 | Woodland Hills - B12 - Kodman | 6 | vs. | Loyalhanna United-Blue | 3 | 22081 | Larry Mills Park | 01:00 PM | U12U | B3 vs B6 | Nese - u12B - Plum Predators | 4 | vs. | Murrysville - B12 - Pechar | 3 | 22047 | Kendi Field | 04:00 PM | 1 | A6 vs A2 | Scottdale Soccer Club - U12 Mudhens | 7 | vs. | Mt. Pleasant - BU12 | 1 | 22087 | Larry Mills Park | 04:00 PM | U12U | B8 vs B3 | Loyalhanna United-Blue | 4 | vs. | Nese - u12B - Plum Predators | 11 | 22035 | Swede Hill | 05:30 PM | 1 | A7 vs A5 | HASC - U12B Anderson | 3 | vs. | Penn Hills Mohawks - BU12 | 5 | Bracket - Tuesday, June 11, 2019Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 22077 | Bushy Run | 07:00 PM | 2A | B7 vs B1 | Penn Trafford--U12 Boys--Dobrinski | 1 | vs. | Woodland Hills - B12 - Kodman | 0 | Bracket - Friday, June 14, 2019Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 22067 | Murrysville | 07:00 PM | UT2 | B6 vs B9 | Murrysville - B12 - Pechar | 1 | vs. | Somerset Area - B12 Saylor | 3 | Bracket - Sunday, June 16, 2019Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 22085 | TBD |
--
|
--
| B7 vs B4 | Penn Trafford--U12 Boys--Dobrinski | 4 | vs. | MFC Comets - U12 | 3 | 22021 | Turner Valley Soccer Complex | 01:00 PM | TV9B | A1 vs A8 | NSC-U12B-Klingensmith | 8 | vs. | Somerset Area - B2007 Hersh | 0 | 22086 | Somerset HS | 01:00 PM | 1 | B9 vs B2 | Somerset Area - B12 Saylor | 9 | vs. | EA Impact | 0 | 22034 | Bridgeport Dam | 03:00 PM | 1 | A2 vs A3 | Mt. Pleasant - BU12 | 1 | vs. | Woodland Hills - B12 - Rinsema | 3 |
|
|
| |
| |
| | |
|